ФСБ Росії закрило кримінальну справу про збройний заколот Пригожина

ФСБ Росії закрило кримінальну справу про збройний заколот Пригожина

ФСБ Росії закрило кримінальну справу про збройний заколот Пригожина
Власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин, фото: Getty Images

Федеральна служба безпеки Росії закрила кримінальне провадження про збройний заколот за участю найманців ПВК "Вагнер" на чолі з Євгеном Пригожиним.

Про це повідомляє пресслужба ФСБ РФ.

"У ході розслідування кримінальної справи, порушеної Слідчим управлінням ФСБ Росії 23 червня 2023 року за статтею 279 КК Росії за фактом збройного заколоту, встановлено, що його учасники 24 червня 2023 року припинили дії, які безпосередньо спрямовані на скоєння злочину", — йдет

З урахуванням цього та інших обставин, що мають значення для розслідування, слідчим органом 27 червня 2023 року винесено постанову про припинення кримінальної справи, додали в ФСБ РФ.

Водночас російське Міноборони повідомляє, що триває підготовка до передачі військової техніки ПВК "Вагнер" до підрозділів Збройних сил РФ.

Президент Росії Володимир Путін під час звернення ввечері 26 червня заявив, що дає можливість "одуматися" бойовикам ПВК "Вагнер", а також сказав, що нібито "вирішальну роль у зупинці заколоту зіграла патріотична налаштованість росіян".

Що відомо про заколот Пригожина в Росії

У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

26 червня Євген Пригожин оприлюднив перший після спроби заколоту аудіозапис, в якому пояснив причини свого вчинку.

На початок