Лукашенко сподівається, що "вагнерівці" поділяться бойовим досвідом з армією Білорусі

Лукашенко сподівається, що "вагнерівці" поділяться бойовим досвідом з армією Білорусі

Лукашенко
Президент Білорусі Олександо Лукашенко. Фото: пресслужба президента РБ

Невизнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко розраховує, що командири з ПВК "Вагнер" поділяться бойовим досвідом зі збройними силами Білорусі.

Про це він сказав під час зустрічі з міністром оборони РБ Віктором Хреніним, повідомляє "БелТА"

Лукашенко пояснив, що його підхід до запрошення командирів "вагнерівців" у Білорусь — прагматичний.

"Якщо їхні командири приїдуть до нас і допоможуть нам... Досвід. Вони на передовій — штурмові загони. Розкажуть нам, що зараз важливо. Ось мені Путін востаннє сказав: контрбатарейна боротьба, без цього неможливо. Безпілотники. Вони через це пройшли. Вони розкажуть про зброю: яка добре працювала, яка ні. І тактика, і озброєння, і як наступати, як оборонятися. Це безцінно. Ось це нам від вагнерівців треба взяти", — сказав він.

Лукашенко зазначив, що нема чого боятися "вагнерівців", адже білоруська влада перебуває насторожі.

Лукашенко про переговори з Пригожиним

За словами Лукашенка, йому довелося вести переговори з напівшаленим Пригожиним, і він роздумував "з чого зайти, щоб розпочати переговори" з засновником "Вагнера".

"Хлопці тільки з фронту. Вони бачили тисячі своїх загиблих хлопців. Хлопці дуже скривджені, особливо командири. Так, він такий, знаєте, героїчний хлопець, але на нього чинили тиск і вплив ті, хто керував штурмовими загонами і бачив ці смерті. І ось у цій ситуації, вискочивши звідти до Ростова, у такому напівшаленому стані я з ним веду цей діалог"", — сказав він.

Напередодні ЗМІ повідомили, що у Могилівській області Білорусі вже ведеться будівництво військового табору для найманців ПВК "Вагнер". Частина "вагнерівців" мала виїхати до РБ з Росії після невдалої спроби заколоту.

Що відомо про заколот Пригожина в Росії

У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

На початок