Лукашенко готувався перекидати війська у Москву для захисту від наступу Пригожина

Лукашенко готувався перекидати війська у Москву для захисту від наступу Пригожина

Лукашенко
Фото: AP

Ситуація в Росії у разі продовження збройного заколоту "вагнерівців" вплинула б і на Білорусь, тому президент Білорусі Олександр Лукашенко готувався перекинути бригаду військових до Москви для захисту від наступу ПВК "Вагнер".

Про це Лукашенко заявив на церемонії вручення погонів вищому офіцерському складу, передає Белта.

Він зазначив, що намагався переконати засновника "Вагнера" Євгена Пригожина зупинити рух військ на Москву.

"Я говорю: "Женя, ніхто тобі ні Шойгу, ні Герасимова, нікого не віддасть, особливо в цій ситуації. Ти ж знаєш Путіна не менше, ніж я. По-друге, він з тобою не те що зустрічатися - телефоном розмовляти не буде в силу цієї обстановки". Мовчить. "Але ми хочемо справедливості! Нас хочуть задушити! Ми підемо на Москву!" Я кажу: На півдорозі тебе просто як клопа роздавлять. Попри те, що війська (мені про це Путін довго говорив) абстрактні на відповідному фронті", — переповів Лукашенко свою розмову з Пригожиним.

Він попередив Пригожина, що готовий перекинути війська в Москву, щоб захищати столицю РФ.

"Довго я його переконував. І в кінці сказав: "Знаєш, ти як хочеш можеш чинити. Але на мене не ображайся. Бригада підготовлена до перекидання до Москви. І, як у 41-му, ми захищатимемо Москву. Тому що ця ситуація не тільки в Росії. Це і не тільки тому, що це ось наша Батьківщина. А тому, не дай боже, ось ця смута пішла б по всій Росії, а передумови для цього були колосальні, наступними ми були", — сказав Лукашенко.

Що відомо про заколот Пригожина в Росії

У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

На початок