Союзники закликали Україну не завдавати ударів в Росії під час заколоту ПВК "Вагнер" — ЗМІ

Союзники закликали Україну не завдавати ударів в Росії під час заколоту ПВК "Вагнер" — ЗМІ

Заколот " Пригожина у Ростові-на-Дону
"Заколот" Пригожина у Ростові-на-Дону. Фото: Getty Images

Союзники закликали Україну не завдавати ударів всередині Росії під час заколоту ПВК “Вагнер”. Про це пише CNN з посиланням на одного із західних чиновників.

За словами чиновника, перед тим, як керівник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин у суботу, 24 червня припинив свій заколот, союзники на різних рівнях спілкувалися з українськими офіційними особами. Вони застерігали їх від того, щоб вони не скористалися хаосом для завдання удару всередині Росії.

Союзники хотіли, щоб дії України і Заходу не можна було розглядати як допомогу Пригожину і загрозу російському суверенітету.

"Меседж полягав у тому, щоб не розхитувати човен. Це внутрішня справа Росії", — сказав чиновник.

Він додав, що цей меседж передавався на рівні міністрів закордонних справ, заступників і через послів.

"Союзники застерігали українців не провокувати ситуацію. Використовуйте можливості на українській території, але не втягуйтеся у внутрішні справи і не завдавайте ударів по наступальних військових об'єктах всередині Росії", — сказав чиновник.

За його словами, це те, чого завжди хотіли росіяни — довести, що нібито існують загрози російському суверенітету.

Що відомо про заколот Пригожина в Росії

У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

На початок