Путін виступив зі зверненням після заколоту Пригожина

Путін виступив зі зверненням після заколоту Пригожина

Путін виступив зі зверненням після заколоту Пригожина
Президент Росії Володимир Путін, 26 червня 2023 року, фото: Russian Presidential Press Service via AP

Президент Росії Володимир Путін під час звернення ввечері 26 червня заявив, що дає можливість "одуматися" бойовикам ПВК "Вагнер", а також сказав, що нібито "вирішальну роль у зупинці заколоту зіграла патріотична налаштованість росіян".

Путін закликав військових ПВК "Вагнер", які "визнали свою трагічну помилку" підписати контракти з Міноборони Росії або "повернутися до своїх рідних". Крім того, президент РФ заявив, що "вагнерівці" можуть "піти в Білорусь".

"Вдячний президенту Білорусі Олександру Лукашенко — за його зусилля і внесок у мирне вирішення ситуації. Але повторю, саме патріотичне налаштування громадян та консолідація всього російського суспільства зіграли в ці дні вирішальну роль", — сказав Путін.

Він заявив, що більшість військових та командирів ПВК "Вагнер" також нібито є патріотами, і їх "намагались використати проти їх братів по зброї".

При цьому російський президент додав, що "братовбивства" нібито хотіли "неонацисти в Києві та їх західні покровителі".

Що відомо про заколот Пригожина в Росії

У Росії близько доби тривав бунт "вагнерівців".

Увечері 23 червня глава ПВК "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що війська Міноборони Росії вдарили по місцю дислокації "вагнерівців" і там нібито загинуло багато найманців. Він анонсував "марш справедливості", додав, що "вагнерівців" 25 тисяч і вони ідуть "розбиратись". А також закликав всіх, хто хоче "заканчівать бєзпрєдєл" долучатись до "маршу".

Міноборони РФ назвало заяву про обстріл "вагнерівців" "інформаційною провокацією", водночас проти Пригожина порушили кримінальне провадження за фактом "організації військового заколоту".

Уранці 24 червня президент РФ Путін у відеозверненні заявив, що Збройні сили Росії отримали наказ ліквідувати "заколотників" і назвав події "ударом в спину".

Про те, що Пригожин погодився припинити заколот повідомила пресслужба президента Білорусі Лукашенка. Переговори з Пригожиним вів Лукашенко, заявили в його пресслужбі.

26 червня Євген Пригожин оприлюднив перший після спроби заколоту аудіозапис, в якому пояснив причини свого вчинку.

На початок