Латвія виділила Україні гроші для ліквідації наслідків руйнування Каховської ГЕС

Латвія виділила Україні гроші для ліквідації наслідків руйнування Каховської ГЕС

Латвія виділила Україні гроші для ліквідації наслідків руйнування Каховської ГЕС
Російські війська патрулюють район біля Каховської ГЕС в Херсонській області 20 травня 2022 року. Фото: Associated Press

Уряд Латвії ухвалив рішення виділити Україні 200 тисяч євро для ліквідації наслідків підриву Росією греблі Каховської гідроелектростанції.

Про це повідомив у Twitter премʼєр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш.

"Латвія продовжує непохитно підтримувати Україну. Сьогодні уряд в порядку опитувань, після пропозиції Міністерства закордонних справ, вирішує виділити Україні 200 000 євро для допомоги у вирішенні екологічної та гуманітарної кризи, спричиненої руйнуванням Росією дамби Каховської ГЕС", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про затоплення Херсонщини внаслідок підриву Каховської ГЕС та евакуацію людей

Російські війська 6 червня підірвали Каховську ГЕС. В зоні підтоплення опинились 80 населених пунктів. Більшість з них на лівобережжі Херсонщини.

Внаслідок затоплення Олешок на лівому березі Дніпра Херсонщини загинули дев’ятеро людей. Поки неможливо встановити кількість зникли безвісти, російські військові не дають людям можливості евакуюватись.

У Голій Пристані вода зупинилась і впала у деяких місцях на п'ять сантиметрів. Люди евакуюються самотужки. Раніше керівниця Голопристанської МВА Світлана Лінник. повідомила, що у місті затоплені 196 житлових будинків.

У Новій Каховці вода також відступає, вона нижче Дніпровського проспекту. Людей почали пускати перевірити свої домівки. Найгірша ситуація у Корсунці. Звідти самотужки виїхали майже всі жителі. Окупаційна влада евакуацією не займається.

Служба безпеки 9 червня заявила, що дістала підтвердження того, що греблю Каховської гідроелектростанції підірвала російська диверсійна група. Про це свідчить перехоплення телефонної розмови, отримане СБУ.

Норвезькі вчені зафіксували сейсмічні сигнали, які підтверджують що поблизу греблі Каховської гідроелектростанції стався вибух у ніч, коли вона була зруйнована.

На початок