Парламент Швейцарії не схвалив довгостроковий план фінансової підтримки України на понад 5 млрд євро

Парламент Швейцарії не схвалив довгостроковий план фінансової підтримки України на понад 5 млрд євро

ЗМІ
Прапор Швейцарії
Прапор Швейцарії. Getty Images

Нижня палата парламенту Швейцарії не підтримала план підтримки України на понад п'ять мільярдів євро впродовж наступних п'яти-десяти років.

Про це повідомляє швейцарський мовник RST.

Збори Федеральної ради Швейцарії 105 голосами проти 86 відхилили підтримку цього законопроекту.

Зазначається, що це рішення ухвалене за тиждень до запланованого звернення президента України Володимира Зеленського до парламенту Швейцарії. Крім того, Рада кантонів (верхня палата парламенту Швейцарії) підтвердила свою позицію, дозволяючи країнам, які купують швейцарські військові матеріали, реекспортувати їх на певних умовах до країн, які беруть участь у збройних конфліктах.

"Федеральна рада вже склала три пакети підтримки для України, не кажучи вже про прийняття біженців. Оскільки війна все ще триває, ми поки не можемо сказати, які будуть потреби у відбудові", — сказав радник федерального уряду країни Ігнаціо Кассіс і додав, що влада Швейцарії запланувала зарезервувати приблизно 1,5 мільярда євро для України на 2025-2028 роки.

"Якщо на 2023-2024 роки заплановано приблизно 300 мільйонів євро, то протягом наступних шести років допомога досягне ще приблизно 1,8 мільярда євро", – сказав він.

Більшість Національного комітету, який ініціював подання до парламенту щодо плану підтримки, вважали, що Україна вже потребує значної кількості коштів, зокрема для гуманітарної допомоги, захисту цивільного населення, розмінування, сприяння миру та відновлення цивільної інфраструктури.

7 червня пресслужба парламенту Швейцарії повідомила, що Рада кантонів (верхня палата парламенту Швейцарії) за певних умов може дозволяти реекспорт зброї, придбаної у неї, третім країнам, зокрема й Україні.

У березні ЗМІ повідомляли, що німецький оборонний концерн Rheinmetall хоче придбати 96 танків Leopard 1 у швейцарської оборонної компанії Ruag для передачі Україні.

Однак до цього Швейцарія вже відхиляла апеляцію Німеччини щодо дозволу на реекспорт боєприпасів швейцарського виробництва в Україну, заявивши, що такий крок порушить швейцарський нейтралітет.

На початок