Швейцарія запровадила санкції проти ПВК "Вагнер" і компанії РІА ФАН

Швейцарія запровадила санкції проти ПВК "Вагнер" і компанії РІА ФАН

Засновник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин
. Власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин. Фото: AP

Міністерство економіки, освіти та досліджень Швейцарії (EAER), відповідальне за запровадження санкцій, додало ПВК "Вагнер" та інформаційне агентство РІА ФАН до санкційного списку країни проти Росії. Зміни набувають чинності з 18:00 20 квітня.

Про це повідомляє пресслужба Федеральної ради Швейцарії.

Європейський Союз 13 квітня запровадив санкції проти приватної військової компанії "Вагнер", яка бере активну участь у війні Росії проти України, а також проти компанії РІА ФАН, яка належить власнику ПВК Євгену Пригожину.

Крім того, 10 квітня ЄС наклав заборону на трансляцію та рекламу телеканалів RT Arabic та Sputnik Arabic. Обидва канали відіграють значну роль у системній міжнародній кампанії російського уряду з маніпулювання ЗМІ та фальсифікації фактів.

Раніше 25 березня 2022 року Федеральна рада Швейцірії заявила, що "ефективніше протистояти неправдивим і шкідливим твердженням фактами, ніж забороняти їх напряму". Тому, поки ці два ЗМІ не будуть заблоковані у Швейцарії, на них діятиме заборона на рекламу.

Що відомо про участь ПВК "Вагнер" у війні проти України та використання ув'язнених

У британській розвідці зазначають, що ПВК "Вагнер" налічує до 50 тис. бійців в Україні та є ключовим компонентом російської кампанії проти українських військ.

Бойовики "Вагнера" вели тривалий виснажливий бій з українськими силами, перед тим, як вони зайняли місто Соледар і зараз беруть участь у штурмі Бахмута та навколишніх сіл.

Центр національного спротиву повідомив, що росіяни кидають в бій бійців ПВК "Вагнер", яких Євгеній Пригожин завербував у російських в’язницях. Загалом окупанти завербували 23 тисячі ув’язнених, яких використовують при штурмі як "гарматне м’ясо"

З ув’язнених формують штурмові загони, при штурмі використовують аеророзвідку, завдяки яким командири груп спостерігають за діями "підлеглих". При цьому, ці втрати не деморалізують ПВК "Вагнер", адже кваліфікований особовий склад й керівництво не бере участь в штурмі, зазначили в ЦНС.

Як стверджує Міноборони Великої Британії, останніми місяцями ПВК "Вагнер" розробила "жорстоку" наступальну тактику, у якій велику кількість погано навчених засуджених використовує як витратний матеріал, щоб зберегти досвідчених командирів та бронетехніку.

Читайте також

ПВК "Вагнер" могла завербувати 17 тисяч в'язнів у 35 регіонах РФ — ЗМІ

Швейцарія не погодилася шукати російські активи спільно із G7

Ексв'язні з ПВК "Вагнер" зізналися у масових розстрілах цивільних у Бахмуті

Швейцарія надасть Україні 1,7 мільярда доларів в межах довгострокової підтримки

На початок