Одеська ОДА звернулася до Кабінету міністрів з проханням передати право на підйом затонулого танкера Delfi Адміністрації морських портів. Про таке повідомив керівник ОДА Максим Куций на своїй сторінці в Facebook.
Він додав, що АМПУ має отримати право працювати за "спрощеною процедурою", аби оминути конкурс з вибору нового підрядника. За словами Куцого, у звичайному режимі конкурс триватиме щонайменше три місяці.
"Судновласник мав вдосталь часу щоб розв'язати цю проблему. Восени розпочнеться сезон штормів, і тоді судно буде неможливо прибрати через погодні умови. Тому ми звернулися до Кабінет Міністрів України з проханням визнати цю ситуацію як надзвичайну," - написав Куций.
Гроші за підйом судна Куций просить стягнути з власника танкера. Керівник ОДА також запевнив, що, згідно з Кодексом торговельного мореплавства України, АМПУ може самостійно піднімати судно у таких випадках:
- Завершення терміну проведення робіт, встановленого капітаном морського порту.
- Якщо затонуле судно становить загрозу для людей, природи чи судноплавству.
Куций додав, що на комісіях з надзвичайних ситуацій до Одеської ОДА звертались екологи з повідомленням про нафтові плями та проблеми того, що танкер знаходиться близько до берега.
Також начальник відділу державного екологічного нагляду морської акваторії Одеської області Віталій Караулов розповів Суспільному, що 22 липня біля затонулого танкера Delfi зафіксували новий викид палива.а

Зазначимо, танкер мали підняти до 20 липня. Як запевнив Максим Куций, судновласник двічі відмовляв у передачі права на підйом судна державним структурам.
Раніше капітан морського порту "Одеса" Кирило Цюпко розповів, що власник танкера просить відтермінувати термін підняття Delfi до 10 серпня. Натомість Адміністрація морських портів України попросила Цюпка відмовити судновласнику у подовжені терміну. За оцінкою АМПУ, у підрядника відсутні засоби, необхідні для підняття Delfi.



Нагадаємо, роботи з вирівнювання судна почалися 18 липня. Однак підняти його не вдалося. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальних кінців канату, повідомила прессекретарка Одеської міськради Наталя Мальцева.
19 липня співвласник компанії "ТІС", яка займається підйомом судна, Андрій Ставніцер, пояснив, що судно Delfi виявилося заважким, його підняття перенесли.
Того ж дня на місці чергували нацгвардійці, рятувальні бригади й прикордонні катери. Вони слідкували за безпекою під час проведення робіт на узбережжі та в морі.
Що відомо
- 22 листопада через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Коли судно зазнало краху, їх евакуювали та направили до лікарні. Водолази витягли на берег усіх трьох членів екіпажу, які до того відмовлялись від допомоги.
- 25 листопада капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко повідомив, що Адміністрація морських торгівельних портів України почне самостійно знімати танкер Delfi з мілини приблизно за два тижні, якщо судновласник не зробить це сам.
- Того ж дня, екологи зафіксували перевищення норми забруднення моря в 19 разів в районі танкера Delfi.
- 29 листопада правоохоронці встановили, що танкер Delfi міг бути причетним до незаконних оборудок, через що, за ним велося постійне спостереження.
- 20 лютого капітану танкера Delfi оголосили підозру, але 13 березня капітана танкера Delfi випустили з-під варти.
- 21 травня в Одесі стався викид палива із затонулого танкеру Delfi.
- 16 червня голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що танкер Delfi планують прибрати з пляжу "Дельфін" в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.