Підйом танкера Delfi: судновласник просить продовжити термін робіт

Підйом танкера Delfi: судновласник просить продовжити термін робіт

Підйом танкера Delfi: судновласник просить продовжити термін робіт
Фото: Суспільне Одеса

Власник затонулого на одеському пляжі танкера Delfi попросив подовжити термін підняття судна до 10 серпня. Про таке Суспільному розповів капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко.

За його словами, Delfi не вдалося підняти з узбережжя до 20 липня через неправильні розрахунки.

Цюпко зазначив, що наступного разу підняти танкер спробують 23-24 липня. Наразі компанія підрядчика має переробити план підняття танкера.

"Роботи йдуть кожного дня. У суботу була невдала спроба перевернути танкер і поставити на рівний кіль. Зараз компанія підрядчика виконала роботу над помилками, вони мають мені надати перероблений план підйому," - розповів Кирило Цюпко.

Натомість Адміністрація морських портів України просить капітана Одеського морського порту відмовити судновласнику у подовжені терміну підйому.

За оцінкою АМПУ, у підрядника відсутні засоби, необхідні для підняття Delfi. Таку інформацію Суспільному підтвердив начальник відділу комунікацій та маркетингу АМПУ Максим Стрелецький.

За його словами, представники адміністрації направили власнику танкера вимогу передати їм право на підйом судна. У разі згоди кошти за роботи має сплатити судновласник.

Нагадаємо, роботи з вирівнювання судна почалися 18 липня. Однак підняти його не вдалося. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальних кінців канату, повідомила прессекретарка Одеської міськради Наталя Мальцева.

19 липня співвласник компанії "ТІС", яка займається підйомом судна, Андрій Ставніцер, пояснив, що судно Delfi виявилося заважким, його підняття перенесли.

Того ж дня на місці чергували нацгвардійці, рятувальні бригади й прикордонні катери. Вони слідкували за безпекою під час проведення робіт на узбережжі та в морі.

Що відомо

  • 22 листопада через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Коли судно зазнало краху, їх евакуювали та направили до лікарні. Водолази витягли на берег усіх трьох членів екіпажу, які до того відмовлялись від допомоги.
  • 25 листопада капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко повідомив, що Адміністрація морських торгівельних портів України почне самостійно знімати танкер Delfi з мілини приблизно за два тижні, якщо судновласник не зробить це сам.
  • Того ж дня, екологи зафіксували перевищення норми забруднення моря в 19 разів в районі танкера Delfi.
  • 29 листопада правоохоронці встановили, що танкер Delfi міг бути причетним до незаконних оборудок, через що, за ним велося постійне спостереження.
  • 20 лютого капітану танкера Delfi оголосили підозру, але 13 березня капітана танкера Delfi випустили з-під варти.
  • 21 травня в Одесі стався викид палива із затонулого танкеру Delfi.
  • 16 червня голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що танкер Delfi планують прибрати з пляжу "Дельфін" в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.

Вибір редакції

На початок