Президентка Єврокомісії фон дер Ляєн закликала надати Україні далекобійну зброю

Президентка Єврокомісії фон дер Ляєн закликала надати Україні далекобійну зброю

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Фото: Associated Press

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала надати Україні далекобійну зброю. Про це вона сказала на форумі Globsec 2023, який проходить у Братиславі у Словаччині.

Фон дер Ляєн зазначила, що нагальною потребою є військова допомога для підтримки зусиль Збройних Сил України. І тому в ЄС запропонували ініціативу про виробництво боєприпасів.

“Ми хочемо підштовхнути нашу оборонну промисловість до збільшення виробництва вкрай необхідних артилерійських снарядів калібру 155 і 152 міліметрів. А ті, хто може, повинні надати далекобійну артилерію і системи озброєння, які допоможуть Україні вирівняти розрив у дальності дії з окупаційними військами на полі бою”, — заявила президентка Єврокомісії.

“Ми ніколи не зможемо зрівнятися з жертовністю та хоробрістю українського народу. Але ми можемо і повинні твердо стояти на їхньому боці стільки, скільки буде потрібно”, — додала фон дер Ляєн.

Що відомо про постачання Україні боєприпасів

8 березня 2023-го, під час зустрічі міністрів оборони ЄС у Стокгольмі Боррель представив три пропозиції щодо постачання боєприпасів Україні. На цій же неформальній зустрічі міністрів оборони ЄС, глава Міноборони України Олексій Резніков заявив, що Україні потрібен мільйон артилерійських снарядів, на закупівлю яких знадобиться чотири мільярди євро.

14 березня Рада ЄС збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться 7,979 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб. 15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії. Канцлер ФРН Олаф Шольц також повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні мільйона снарядів. 23 березня лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.

13 квітня Рада ЄС затвердила виділення мільярда євро для надання Україні боєприпасів.

На початок