В армії РФ через примусову мобілізацію погіршилася дисципліна — британська розвідка

В армії РФ через примусову мобілізацію погіршилася дисципліна — британська розвідка

армія РФ, мобілізація
Мобілізовані російські військові перед посадкою в потяг на залізничному вокзалі в Тюмені, Росія, 2 грудня 2022 р. Фото: АР

Примусова мобілізація, проведена на території Росії, погіршила дисципліну в російської армії. Суди розглянули 1053 справи про "самоволку" і більшість визнаних винними можуть відправити на війну проти України.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.

"Достовірні дослідження незалежних російських журналістів показують, що з січня по травень 2023 року російські військові суди розглянули 1053 справи про самовільне відлучення особового складу ("самоволку" — ред.) – більше, ніж за весь 2022 рік", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що російські військові намагалися забезпечити дисципліну у лавах армії під час вторгнення в Україну, але, ймовірно, проблеми загострилися після примусової мобілізації резервістів з жовтня 2022 року.

"Судові дані свідчать про те, що більшість тих, хто визнаний винними в "самоволці", тепер покарані умовними термінами, тобто їх можуть передислокувати до "спеціальної військової операції", — йдеться у звіті.

У британській розвідці зазначили, що зусилля Росії щодо покращення дисципліни зосереджені на тому, щоб подавати приклад ухилянтам та підтримувати патріотичний запал, а не усувати корінні причини розчарування солдатів.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відряджанням в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення російської військової мобілізації. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації.

У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

У Головному управлінні української розвідки заявили, що в Росії з 9 січня обмежили виїзд з країни військовозобов’язаним, в тому числі обмежено придатним до служби. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав інформацію від української розвідки "диверсією" і заявив, що в Росії не запроваджували заборону на виїзд чоловіків.

Вибір редакції

На початок