Росія посилюватиме призов до армії — британська розвідка

Росія посилюватиме призов до армії — британська розвідка

Росія посилюватиме призов до армії — британська розвідка
Російським мобілізованим перевіряють температуру на призовному пункті у Волгоградській області, 24 вересня 2022 року, ілюстративне фото: AP

Російська влада, ймовірно, готується сприяти ширшому призову на службу до Збройних сил для забезпечення своїх військових потреб.

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Як зазначається в дописі, 13 березня 2023 року депутати російської Держдуми внесли законопроєкт, який змінює вікову категорію призову на військову службу для чоловіків із нинішніх 18-27 років до 21-30 років. Ймовірно, закон буде ухвалений і набуде чинності в січні 2024 року.

"З часів Радянського Союзу в Росії продовжували проводити призов двічі на рік. Вони відрізняються від виняткової "часткової мобілізації", яка проводиться з вересня 2022 року", — йдеться у повідомленні.

При цьому Росія продовжує офіційно забороняти призовникам брати участь в операціях в Україні, хоча принаймні сотні, ймовірно, служили через адміністративні помилки або після того, як їх примусили підписати контракти.

Водночас нині багато росіян у віці 18-21 року претендують на звільнення від призову через навчання у вищих навчальних закладах.

"Влада, швидше за все, змінює вікову категорію, щоб збільшити чисельність війська, гарантуючи, що студенти зрештою будуть змушені служити. Навіть якщо Росія й надалі утримуватиметься від використання призовників у війні, додаткові строковики вивільнять більшу частину професійних солдатів для боротьби", — зазначають у міністерстві.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відряджанням в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення російської військової мобілізації. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації.

У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

У Головному управлінні української розвідки заявили, що в Росії з 9 січня обмежили виїзд з країни військовозобов’язаним, в тому числі обмежено придатним до служби. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав інформацію від української розвідки "диверсією" і заявив, що в Росії не запроваджували заборону на виїзд чоловіків.

У січні Головне управління розвідки Міноборони України повідомляло, що у Росії готуються до нової хвилі мобілізації, "під прицілом військкоматів" жителі "центральних регіонів", зокрема Москви та Московської області.

Читайте також

РФ на Луганщині проводить тотальну мобілізацію та будує укріплення у Криму — Генштаб

На початок