Норвегія передасть Україні далекобійні РСЗВ та радари для виявлення артилерії

Норвегія передасть Україні далекобійні РСЗВ та радари для виявлення артилерії

Міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам
Міністр оборони Норвегії Бьорн Арільд Грам. Фото: Associated Press

Норвегія надасть Україні вісім РСЗВ великої дальності та три радари для виявлення артилерії Arthur. Передача озброєнь відбудеться у співпраці з Великою Британією.

Про це повідомив міністр оборони Норвегії Бйорн Аріль Грам.

"Потрібно більше озброєнь, і це потужності, які є дуже потрібними для України, і ми б не змогли досягти без тісної співпраці з Великою Британією", — сказав він.

Раніше Норвегія передала Британії три РСЗВ. Разом із вісьмома, які зараз були передані, це допомогло збільшити здатність Лондона продовжувати надавати підтримку Україні.

"Це зброя, яка мала великий ефект у конфлікті, і дала Україні можливість розмежувати російські лінії постачання, а також вибити низку важливих цілей за лінією фронту", — сказав Грам.

Норвегія також вирішила передати Україні три радари Arthur зі складу Міноборони. Ці радари використовуються для визначення розташування ворожої артилерії. Передача також буде здійснена у співпраці з Великою Британією, яка раніше також передавала цей тип радарів Україні.

У Міноборони зазначили, що зараз Норвегія замінює свої радари виявлення артилерії Arthur на нові. РСЗВ було знято з озброєння Збройними силами Норвегії і тому не є частиною військової структури.

Як Норвегія допомагає Україні

Наприкінці травня 2022 року уряд Норвегії ухвалив рішення, відповідно до якого країна почне приймати на лікування поранених українських військових.

У Генеральному штабі ЗСУ зазначили, що загалом у межах військової допомоги Норвегія передала Україні: 4000 одиниць протитанкової зброї M72, 1500 бронежилетів, 5000 шоломів, 15 000 польових пайків, 1000 захисних масок з фільтрами, 2000 спальних мішків, 10 000 спальних матів і деякий одяг, а також систему ППО.

30 липня минулого року з Норвегії надійшли 14 броньованих автомобілів Iveco LAV III, а на початку червня Норвегія передала Україні 22 самохідні гаубиці М109, включаючи боєприпаси до них, запасні частини та інше спорядження.

У вересні 2022 року Норвегія підготувала військову допомогу для України: до пакету зокрема увійшли високоточні багатоцільові ракети Hellfire та прилади нічного бачення.

21 листопада торік Норвегія підписала угоду про надання Україні фінансування в розмірі майже 200 мільйонів доларів для закупівлі природного газу цієї зими.

30 листопада 2022 року Норвегія також передала Україні п'ять військових автобусів швидкої допомоги у межах угоди з координаційним центром Північноатлантичного альянсу з реагування на стихійні лиха.

9 грудня минулого року стало відомо, що Норвегія виділить мільярд крон на відновлення інфраструктури в Україні. До цього повідомлялось, що Норвегія виділить 150 млн норвезьких крон (понад 14,5 млн євро) на фінансування тренувальної місії ЄС для українських військових.

5 січня Норвегія передала в Україну ще 10 тисяч снарядів, які можна використовувати в кількох типах артилерії, включно з M109, переданим Норвегією минулого року.

16 лютого парламент Норвегії оголосив про виділення Україні 75 мільярдів крон (7,4 мільярда доларів) у рамках п'ятирічного пакета підтримки.

Вибір редакції

На початок