Перейти до основного змісту
У Норвегії заявили про спроби російської розвідки придбати техобладнання для війни

У Норвегії заявили про спроби російської розвідки придбати техобладнання для війни

Норвегія
. Норчегія. Фото: АР

Російська військова розвідка (ГРУ) за останні роки кілька разів намагалася придбати у норвезьких компаній сучасне технічне обладнання, в тому числі підводне.

Про це повідомила Норвезька поліційна служба безпеки (PST) порталу E24.

Суперінтендант поліції Даг Рьойєлл, який є радником у відділі контррозвідки PST, каже, що щонайменше у трьох випадках російська розвідка купувала або намагалася купити обладнання, яке, на думку PST, може використовуватися російською армією.

Він зазначив, що спочатку замовлення агентів стосувалися "простих товарів", аналоги яким можна дістати й у Москві. Згодом запити на придбання обладнання ставали “складнішими”: правоохоронці стверджують, що йшлося вже про "товари подвійного призначення, які могли бути використані в оборонній промисловості".

У PST наводять приклад історії кінця 2021 року, коли офіцер ГРУ зв'язався з норвезькою компанією, яка експлуатує сучасні мінісубмарини (ROV). Офіцер, який був прикріплений до російського посольства як дипломат, сказав, що хоче купити два ROV, пояснивши, що вони мають стати подарунком для друга. PST виявилася залученою в те, що Рьойєлл називає подвійною операцією, і угода не відбулася.

PST вбачає тенденцію у спробах Росії придбати підводні технології, які почалися до 24 лютого минулого року, і що підводні технології є високим пріоритетом для окупантів.

У PST зазначили, що йдеться про трьох осіб, які діяли в Норвегії під дипломатичним прикриттям, але насправді працювали на Головне розвідувальне управління (ГРУ).

У норвезькій службі безпеки не пояснили, чому вважають цих росіян офіцерами ГРУ, але наголосили, що їхня поведінка не узгоджується з поведінкою звичайних дипломатів.

Рьойєлл також відмовився коментувати, чи є ці агенти серед тих 15 російських дипломатів, яких вислали з Норвегії.

Що відомо про 10-й пакет санкцій ЄС

24 лютого 2023 року країни ЄС ухвалили десятий пакет санкцій проти Росії. Обмеження запроваджуються проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема, трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

Загалом запропонований пакет включає обмеження торгівлі на суму понад 10 мільярдів євро, зокрема заборону на імпорт ЄС російського каучуку. Це також заборонить експорт ЄС до Росії технічного обладнання та запчастин, які Москва може використовувати на полі бою.

Санкції. Усі останні новини

Читайте також

Норвегія приєдналась до 10 пакета антиросійських санкцій ЄС

Норвезькі інструктори у Британії навчають українських військових вести вогонь в обороні — Генштаб

Топ дня

Вибір редакції

На початок