Угорщина надалі блокуватиме допомогу ЄС Україні. Голова угорського МЗС назвав три причини

Угорщина надалі блокуватиме допомогу ЄС Україні. Голова угорського МЗС назвав три причини

Угорщина надалі блокуватиме допомогу ЄС Україні. Голова угорського МЗС назвав три причини
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, 24 березня 2023 року, фото: AP

Угорщина надалі блокуватиме 500 мільйонів євро траншу фінансової допомоги ЄС для України і не підтримуватиме подальші санкції проти Росії.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто, передає Bloomberg.

При цьому Сіярто заявив, що Київ "все більш войовничо" ставиться до угорських колег.

Першою причиною блокування європейської допомоги голова МЗС Угорщини назвав той факт, що Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло угорський OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни через його підтримку російської агресії в Україні.

Також Сіярто зазначив, що Україна нібито обмежує освітні права етнічних громадян Угорщини.

Крім того, він вказав на повідомлення видання The Washington Post, в якому йшлося про те, що президент України Володимир Зеленський нібито свого часу говорив про підрив трубопроводу "Дружба", який доставляв нафту з Росії до Угорщини через Україну.

Позиція Угорщини щодо війни Росії проти України

Відносини між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій проти Росії. Зокрема, країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня 2022 року Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.

У червні 2022-го старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана заявив, що ЄС має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

Згодом Орбан заявив, що Захід має припинити озброювати Україну і зосередитися на мирному врегулюванні. Речник міністерства Олег Ніколенко зазначив, що на другий день після візиту міністра закордонних справ Угорщини до Москви, де він просив збільшити обсяги постачання російського газу, Орбан поновив риторику про неефективність санкцій ЄС проти РФ.

За даними угорських ЗМІ, 21 вересня 2022 року на закритій зустрічі із законодавцями Орбан заявив, що ЄС повинен скасувати свої санкції проти Росії до кінця цього року, адже вони шкодять більше самим європейцям, ніж Росії. Також Угорщина тривалий час виступала проти надання Україні 18 мільярдів фінансування від ЄС.

18 листопада торік міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто назвав недієвими антиросійські санкції ЄС і закликав піти у відставку лідерів країн ЄС, які виступали за обмеження.

При цьому, за даними соціологічного інституту Publicus, в Угорщині зростає невдоволення проросійським курсом уряду Віктора Орбана.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба заявив, що ставлення Угорщини до України лишиться незмінним, допоки прем'єром лишається Віктор Орбан.

Вибір редакції

На початок