Знам’янчани вимагають припинити виливати гній із свиноферми на поле поблизу міста

Знам’янчани вимагають припинити виливати гній із свиноферми на поле поблизу міста

Знам’янчани вимагають припинити виливати гній із свиноферми на поле поблизу міста

Жителі Знам’янки вимагають припинити виливати гній на поле полизу міста. Відходи вивозять з підприємства "Колос", що вирощує свиней. Сморід чути на весь мікрорайон Привокзальний. Це триває протягом семи років – розповів місцевий житель Олександр Остапенко. Містяни, які живуть неподалік підприємства, підготували резолюцію до його керівництва. Її підписали півтори сотні людей. Збір підписів триває. У Знам’янці проживають майже 22,5 тисячі людей. Також відправили звернення президенту, генеральному прокурору, головному санітарному лікарю та омбудсмену. Еколог підприємства Микола Давидов говорить: нічого не порушують.

Щоб підписати резолюцію до керівництва підприємства, знам’янчани зібрались у центрі міста.

"Кожного вечора, кожної ночі, кожного ранку ми чуємо неприйємний, отруйний запах", – говорить місцева жителька Світлана Давидова.

Знам’янчани вимагають припинити виливати гній із свиноферми на поле поблизу міста

В резолюції описали вимоги до підприємства та попередження про подальші дії у випадку, якщо вимоги ігноруватимуть.

"Перша вимога: з сьогоднішнього дня припинити лити лайно на поля, які оточують місто Знам’янка. Друга – щоб було підприємство дійсно європейського формату, щоб почали будувати очисні споруди", – говорить житель Знам’янки Олександр Остапенко.

Відходи вивозять з підприємства "Колос". Тут вирощують свиней.

Відходи вивозять з підприємства "Колос". Тут вирощують свиней.

Еколог підприємства Микола Давидов розповідає: запах не шкідливий для людей. Меркаптани – це речовини, які спричиняють неприємний запах – не внесені у список, на які потрібен дозвіл на викиди.

"Є графік замірів – це робить обласна лабораторія МОЗ України. Гранично допустимі концентрації вдвічі-втричі менші, ніж встановлено дозволом", – каже еколог.

Пояснює, щоб побудувати біогазову станцію для переробки відходів, треба більше двох років.

Олександр Остапенко говорить, що в червні зверталися до президента з проханням вплинути на ситуацію. "Ми отримали листа, який був спрямований на облдержадміністрацію, а від нього на Знам’янський виконком, тобто те саме коло, яке було і до цього, повторилося, і результатів жодних немає".

Заступник начальника Знам’янського райуправління Держпродспоживслужби Сергій Манько говорить, що підприємство перевіряли у червні – порушень не виявили.

Головна санітарна лікарка області Надія Оперчук розповіла, що торік у грудні досліджували проби повітря довкола підприємства. "Тоді був проведений забір проб повітря у шести різних точках, проведені лабораторні випробування і виданий результат, що фактичний вміст пилу, фенолу, ангідриду сірчистого, аміаку, азоту, діоксину у всіх досліджених зразках повітря відповідав вимогам".

За словами Олександра Остапенка, якщо за місяць не припиниться розповсюдження смороду, перекриють дорогу поруч з підприємством.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди