Про "Наталку Полтавку" французькою, про музей Куїнджі китайською: у "Вікіпедії" створили понад 1000 статей про культуру

Про "Наталку Полтавку" французькою, про музей Куїнджі китайською: у "Вікіпедії" створили понад 1000 статей про культуру

Про "Наталку Полтавку" французькою, про музей Куїнджі китайською: у "Вікіпедії" створили понад 1000 статей про культуру
Вікіпедія. Фото: Getty Images

У березні у "Вікіпедії" проводили "Місяць культурної дипломатії України". За цей час користувачі створили 1401 нову статтю про Україну та українську культуру різними мовами, про що повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України.

"Місяць культурної дипломатії в "Вікіпедії" став уже третім з часу започаткування МЗС цієї ініціативи у 2020 році, — зазначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. — Повномасштабна агресія РФ не лише не зупинила, а й зробила її ще масштабнішою".

Також міністр додав, що "спільними зусиллями держави та громадянського суспільства ми протидіємо російській пропаганді та системно наповнюємо світовий інформаційний простір правдивими фактами про Україну та її культуру".

За місяць проведення кампанії до неї долучилися 154 учасники та учасниці з усього світу. Вони написали 1401 нових статей та покращили 85 наявних у 64 різних мовних розділах "Вікіпедії".

Дописувачі створили статті про "Наталку Полтавку" французькою, фільми "Земля" та "Тіні забутих предків" угорською, Івана Марчука японською, роман "Місто" Валер’яна Підмогильного арабською, Художній музей імені Куїнджі китайською.

"Я хотів якось допомогти Україні. Одним із способів, на мою думку, є підвищення обізнаності про багатство української культури. (...) Я сподіваюся, що завдяки цій інформації більше людей захочуть відвідати Україну після війни, що сприятиме туристичному розвитку", — ділиться учасник-вікіпедист Нягослав Жеков з Малайзії.

Також з’явилися статті менш поширеними мовами: про Петриківський розпис мовою тіап, баскською про український вінок, роман "Марія" Уласа Самчука мовою гуджараті, "Енеїду" Івана Котляревського валійською.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок