У Росії вербують мігрантів з Центральної Азії, щоб виконати план набору "добровольців" — британська розвідка

У Росії вербують мігрантів з Центральної Азії, щоб виконати план набору "добровольців" — британська розвідка

військові на плацу
Ілюстративне фото військовослужбовців на плацу. Фото: Getty Images

Російські військові вербувальники зосередилися на залученні центральноазійських трудових мігрантів у РФ для участі у війні проти України, щоб виконати план із набору 400 тисяч добровольців для участі і війні проти України.

Про це повідомляє Міноборони Великої Британії.

"Вербувальники відвідували мечеті та імміграційні офіси, щоб вербувати. В офісах імміграції персонал, який розмовляє таджицькою та узбецькою мовами, регулярно намагається вербувати мігрантів", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці зазначили, що раніше радіо "Вільна Європа" повідомило, що рекрутери пропонують бонуси за реєстрацію в розмірі 2390 доларів США та зарплату до 4160 доларів США на місяць. Мігрантам також запропонували прискорений шлях отримання російського громадянства від шести місяців до одного року замість звичайних п’яти років.

"Висока місячна зарплата та бонуси за реєстрацію спонукатимуть деяких працівників-мігрантів зареєструватися. Цих новобранців, ймовірно, відправляють на українські передові, де втрати надзвичайно високі", — йдеться у повідомленні.

У британській розвідці вважають, що вербування мігрантів є частиною спроб Міноборони Росії виконати план із набору 400 тисяч добровольців для участі і війні проти України.

У лютому ЗМІ повідомляли, що у Росії 1 квітня розпочнеться новий набір військовослужбовців контрактників. Міноборони РФ планує поповнити армію на 400 тисяч солдатів.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відряджанням в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення російської військової мобілізації. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації.

У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

У Головному управлінні української розвідки заявили, що в Росії з 9 січня обмежили виїзд з країни військовозобов’язаним, в тому числі обмежено придатним до служби. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав інформацію від української розвідки "диверсією" і заявив, що в Росії не запроваджували заборону на виїзд чоловіків.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

У Росії готуються до нової хвилі мобілізації: "під прицілом" — Москва

Вибір редакції

На початок