У Росії готуються до нової хвилі мобілізації: "під прицілом" — Москва

У Росії готуються до нової хвилі мобілізації: "під прицілом" — Москва

У Росії готуються до нової хвилі мобілізації: "під прицілом" — Москва
Ілюстративне фото військовослужбовців на плацу. Фото: Getty Images

У Росії готуються до нової хвилі мобілізації, і "під прицілом військкоматів" жителі "центральних регіонів", зокрема Москви та Московської області. У столиці РФ, вводиться заборона збиратися групами понад 20 людей. Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

Передбачається, що нова хвиля мобілізації в РФ характеризуватиметься підвищеною увагою до населення "центральних регіонів"Центральний федеральний округ розташований на заході Європейської частини Росії і включає 18 суб'єктів РФ, зокрема, Москву і Московську область. Входять до складу округу і області, які межують з Україною, Курська, Бєлгородська, Брянська.:

За даними розвідки, на підприємства Москви прибувають групи співробітників військкоматів для проведення агітації серед працівників.

"Заходи супроводжують моральним тиском, залякуванням людей. Найбільший інтерес воєнкомів викликають чоловіки віком 40-55 років, які відслужили строкову службу в армії та мають певні військові спеціальності", — йдеться у повідомленні.

У ГУР зазначили, що в Росії посилюється агітаційна робота, спрямована на іноземних громадян (зокрема, мігрантів з колишніх республік СРСР).

"Чоловікам призовного віку, які звертаються в органи влади для отримання громадянства РФ, пропонують підписати контракт на проходження військової служби. Після цього питання надання громадянства вирішується автоматично", — зазначили в розвідці.

За даними розвідки, власників комерційних підприємств та приватних підприємців змушують робити "добровільні" пожертви на користь збройних сил РФ (подекуди розміри таких "пожертв" сягають кількох мільйонів рублів).

"У Москві формуються "добровільні" групи з 3-5 людей для патрулювання центральних вулиць, площ, місць поблизу станцій метро та великих торгових центрів. Їхнє завдання – запобігати можливому скупченню людей задля недопущення можливих протестних акцій. Згідно з отриманими інструкціями, "підозрілим" вважаються будь-які групи понад 20 осіб", — йдеться у повідомленні.

За оцінками воєнної розвідки України, Росія намагається створити двомільйонну армію. Там не виключають, що керівництво РФ найближчими днями оголосить про проведення чергової хвилі мобілізації. До збройних сил РФ потраплять ще 500 тисяч росіян, що дозволить Росії створити стратегічні резерви.

Що відомо про мобілізацію в Росії

Президент Росії Володимир Путін 21 вересня 2022 року оголосив про проведення часткової мобілізації в Росії. Міністр оборони Росії Шойгу заявив, що в ході мобілізації буде призвано 300 тисяч резервістів, які пройдуть підготовку перед відряджанням в зону "СВО".Згодом Держдума РФ дозволила відправляти на війну засуджених за тяжкі злочини.

На тлі оголошення мобілізації по усій Росії пройшли акції протесту. Затримали 1320 людей з 39 міст. Також в Росії почалися підпали адміністрацій і військкоматів.

28 жовтня Путін оголосив про закінчення російської військової мобілізації. Міністр оборони РФ Шойгу заявив, що в Україну відправили 82 тисячі мобілізованих росіян.

Президент України Зеленський зазначив, що Росія нищить корінні народи під приводом мобілізації.

У грудні повідомлялось, що на території Білорусі збільшилася кількість російських мобілізованих.

Зазначимо, що 19 жовтня Путін "запровадив" воєнний стан на окупованих РФ українських територіях. Росіяни проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.

У Головному управлінні української розвідки заявили, що в Росії з 9 січня обмежили виїзд з країни військовозобов’язаним, в тому числі обмежено придатним до служби. Прессекретар російського президента Дмитро Пєсков назвав інформацію від української розвідки "диверсією" і заявив, що в Росії не запроваджували заборону на виїзд чоловіків.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

У Броварах впав гелікоптер з керівництвом МВС, РФ атаками пошкодила 9 українських ТЕС. 329 день війни. Онлайн

Збільшення чисельності російської армії не вплине на війну в Україні у найближчі місяці — ISW

На початок