Від останнього місця до золотих нагород. "Мотор" здобув 11-й поспіль титул чемпіона України з гандболу серед чоловіків

. ГК "Мотор". Фото: Facebook / handball.club.motor

Як минув для українського клубу поточний сезон Суперліги.

Запорізький "Мотор" здобув 11-й титул чемпіонів України з гандболу серед чоловіків.

У сезоні 2022/23 на тлі повномасштабного російського вторгнення до України на національний чемпіонат заявилися шість клубів, серед яких і чинний чемпіон країни "Мотор".

У чемпіонаті України запоріжці стартували резервним складом. Натомість основна команда клубу заявилася на першість другої німецької Бундесліги.

Як "Мотор" провів чемпіонат 2022/23

Команда невдало відіграла першу частину чемпіонату. У 10 турах основного раунду запоріжці здобули лише одну перемогу, програвши решту матчів.

У турнірній таблиці групи з трьох команд "Мотор" врешті посів останнє місце.

Група Б. Турнірна таблиця

1. "Донбас" — 18 очок
  2. "Одеса" — 16
  3. "Мотор" — 2

У плей-оф "Мотор", який представляла вже основна команда, вийшов на ужгородські "Карпати". Ті стали найкращою командою групи А, заробивши 12 очок за підсумками 10 матчів.

Вже в першому матчі між командами "Мотор" переграв "Карпати" з рахунком 28:25. А в поєдинку-відповіді розгромив ужгородців з різницею у 18 голів, вийшовши до фінального туру Суперліги з двома іншими командами — "Донбасом" та "Одесою".

Плей-оф Суперліги

• Перший матч: "Мотор" — "Карпати-ШВСМ" — 28:25 (15:7)
  • Другий матч: "Карпати-ШВСМ" — "Мотор" — 20:38 (9:18)

У фінальному турі, що мав визначити чемпіона Суперліги, на "Мотор" очікували матчі з "Донбасом" та "Одесою". Їх запоріжці перемогли з різницею у 20 та 14 очок відповідно, ставши недосяжними для конкурентів у боротьбі за титул.

Відтак матч між "Донбасом" та "Одесою", запланований на 4 травня, не впливатиме на боротьбу за медалі найвищого ґатунку. Між собою команди визначатимуть, який з клубів закінчить чемпіонат у статусі віцечемпіона.

"Мотор" у фінальному турі

• "Донбас" — "Мотор" — 21:41 (10:21)
  • "Мотор" — "Одеса" — 38:24 (17:13)

Що означає перемога "Мотора" в чемпіонаті

• Запоріжці залишаються незмінними чемпіонами України з 2013 року.
  • "Мотор" — другий рекордсмен чемпіонату з 11 титулами. Абсолютний рекорд за цим показником належить іншому запорізькому клубу, 14-разовому чемпіону ЗТР.

"Мотор" у сезоні 2022/23: що відомо

• До кінця сезону запоріжцям залишається провести вісім матчів у чемпіонаті другого німецького дивізіону.
  • У таблиці другої Бундесліги "Мотор" посідає 17-те місце в таблиці з 20 клубів.
  • Наприкінці березня команда Гінтараса Савукінаса закінчила виступи в гандбольній Європейській лізі, діставшись 1/8 фіналу.