"Знаю, що він тут". Олександр Усик емоційно згадав батька після перемоги над Ф'юрі та здобуття абсолютного чемпіонства

"Знаю, що він тут". Олександр Усик емоційно згадав батька після перемоги над Ф'юрі та здобуття абсолютного чемпіонства

Олександр Усик, абсолютний чемпіон світу з боксу в надважкій ваговій категорії.
Олександр Усик. AP/Francisco Seco

Тато спортсмена помер у 2012-му — році олімпійського "золота" його сина.

Олександр Усик став першим абсолютним чемпіоном світу з надважкої ваги в історії України. Всі титули в дивізіоні українець об'єднав після перемоги роздільним рішенням суддів над Тайсоном Ф'юрі.

Першими словами Усика в коментарі після бою стала присвята батькові, що привів Олександра у бокс. В інтерв'ю 2018 року чемпіон світу згадував, що саме він надихнув сина займатися боксом:

"Батько казав, що в мене може вийти. Я дивувався: «Тату, я непогано граю у футбол, який бокс? Там б'ють». А він відповідав: «Для того, щоб тебе не били, маєш бити ти»".

Батька Усик згадував напередоді поєдинку з Ф'юрі. В інтерв'ю для TNT Sports Олександр розповів, що тато навідується до нього уві сні — посміхається перед участю сина в боях.

Олександр Усик-старший помер у 2012 році — того ж року його син став третім олімпійським чемпіоном з боксу в історії України. Побачитися після лондонських Ігор їм уже не вдалося.

"Він побачив, що я став олімпійським чемпіоном, але я не встиг приїхати із золотою медаллю, щоб показати йому. Коли я приїхав, він уже лежав у труні. Просто дістав медаль із сумки, потримав його мертвою рукою — і вийшов з кімнати".

"Інколи він приходить за день до поєдинку і посміхається".
Усик Усик
Олександр Усик демонструє фото батька. Інтерв'ю для TNT Sports

Емоційно згадав батька Усик і на пресконференції після бою з Ф'юрі — у відповідь на запитання журналіста, чи навідувався він до Олександра перед історичним боєм у Саудівській Аравії.

"Ні, [не приходив]. Я сумую за своїм батьком. Я кажу батькові: «Слухай, ти живеш там, а я тут. Будь ласка, не приходь до мене. Я люблю тебе». Мені важко, коли батько нагадує про себе, бо я згадую усе своє життя".

"Я знаю, що він тут. Можливо, десь позаду [зали]".

Сам Усик напередодні вчетверте став батьком. У січні 2024-го в боксера народилася друга донька, Марія — її ім'я боксер помістив на шортах у поєдинку за абсолютного чемпіона 18 травня.

Усик — Ф'юрі: останні новини про чемпіонський бій

На початок