У Чорнобилі створюють локації для віртуального туризму — директор заповідника

У Чорнобилі створюють локації для віртуального туризму — директор заповідника

Ексклюзивно
У Чорнобилі створюють локації для віртуального туризму — директор заповідника
. Чорнобильський hадіаційно-екологічний біосферний заповідник/Facebook

Керівництво Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника має намір зайнятися віртуальним туризмом для тих і вже створив першу локацію, присвячену спостереженню за птахами.

"Поки що розвиваємо лише науковий та еколого-просвітницький туризм, в перспективі – бердвотчингСпостереження за птахами, любительська орнітологія і перша локація вже готова, віртуальний туризм для тих, хто не може в силу вікових чи інших обмежень потрапити до заповідника", — розповів в інтерв'ю Суспільному директор Чорнобильського заповідника Олександр Галущенко.

За його словами, туризмом заповідник безпосередньо не займається, але створює свої продукти і передає держустанові, яка співпрацює з туроператорами. Зокрема є й декілька водних маршрутів.

"Ми все залежне від себе зробили", — додає він.

Водночас Галущенко зазначив, що не слід використовувати слово "туризим" щодо зони відчуження, а називати візити "наукове або ознайомче відвідування", оскільки зона є небезпечною, тож туризм і рекреація там заборонені. Він додав, що керівництво заповіднику робить велику ставку на на дистанційне зондування, безпілотники, космічні знімки, автоматичні прилади які знімають показники з території зони відчуження, зокрема метео, гідрометео, радіаційні показники. 

Що відомо

На початок