Чорнобильську зону знову відкриють для туристів, але з обмеженнями

Чорнобильську зону знову відкриють для туристів, але з обмеженнями

Чорнобильську зону знову відкриють для туристів, але з обмеженнями
УНІАН

Чорнобильська зона відчуження відкривається для відвідувачів, утім з дотриманням обмежень на час карантину. Зокрема, працюватиме лише один маршрут, на КПП вимірюватимуть температуру і обов'язковим буде носіння масок.

"Відповідно до Наказу ДАЗВ, на території зони відчуження дозволено проводити масові (культурні, розважальні, спортивні, соціальні, релігійні та інші) заходи, зокрема відвідування з метою ознайомлення", — повідомили у пресслужбі Державного агентства з управління зоною відчуження.

У службі наголосили, що будь-яке відвідування можливе лише з урахуванням карантинних обмежень. Зокрема, обов'язковими умовами є проходження температурного скринінгу при посадці в автобус в зону відчуження і на КПП "Дитятки", наявність у пасажирів масок або респіраторів, одноразових рукавичок і дезінфікуючих засобів для обробки рук, а також дотримання соціальної дистанції.

У пресслужбі додали, що до відвідування зони відчуження не допускатимуться особи, які мають температуру понад 37,2, а також з симптомами респіраторних захворювань. Якщо під час проведення температурного скринінгу на КПП "Дитятки" буде зафіксована підвищена температура або виявлено особа з ознаками респіраторних захворювань — всю групу буде не допущено до зони відчуження.

За словами помічника директора ДП "ЦОТІЗ" Кирила Гарніка, на період адаптивного карантину будуть діяти обмеження на відвідування певних об'єктів. Зокрема, буде діяти лише один маршрут, розрахований на один день — село Залісся, міста Чорнобиль та Прип'ять, об'єкт "Чорнобиль-2", село Копачі та оглядовий майданчик ЧАЕС. Крім того, діють обмеження на кількість людей в групі, а саме не більше 10 осіб.

"Для уникнення скупчення відвідувачів пересування маршрутом буде здійснюватися за фіксованим графіком руху від моменту прибуття і до завершення візиту. Зняття всіх обмежень відбудеться після завершення карантину", — зазначили у пресслужбі.

Що відомо

  • Кабінет міністрів запровадив в Україні з 22 травня до 22 червня так званий адаптивний карантин. Також з 22 травня розпочнеться другий етап пом'якшення обмежень.
  • У Міністерстві інфраструктури дали детальне роз'яснення щодо відновлення роботи усіх видів транспорту.
  • З 15 червня запрацює прийняття та відправлення літаків, що виконують регулярні пасажирські перевезення авіаційним транспортом.
На початок