Резніков пояснив, як відбудеться перехід на закупівлі для армії за натовськими стандартами

Резніков пояснив, як відбудеться перехід на закупівлі для армії за натовськими стандартами

Резніков
. Міністр оборони України Олексій Резніков. Фото: УНІАН

При Міністерстві оборони планують створення двох агенцій для закупівель — одна за натовськими стандартами для закупівлі озброєння і техніки, а друге для ресурсного забезпечення.

Про це на пресконференції сказав міністр оборони Олексій Резніков.

За його словами, для міністерства головне завдання — підвищення ефективності оборони.

"Головний критерій — це життя наших воїнів, їхнє здоров'я. І навколо цього центру тяжіння ми вибудовуємо всі процеси. Тому сьогодні в нас на часі реформи. Це означає, що ми маємо не зупинятися, а робити ці реформи. Я думаю, в майбутньому стане зрозуміло, що зараз їх робити набагато легше, ніж колись після перемоги. Тому сьогодні ми анонсували нашу домовленість з NSPААгенція НАТО з підтримки та постачання — це натівська система підтримки і закупівель", — сказав міністр.

Резніков зазначив що підписав наказ про створення "декількох дуже важливих структур".

Читайте також: У Міноборони вважають некоректним порівняння їхніх цін на продукти із ГУР

"Один із них це Офіс змін, лідером якого є Юлія Марушевська. Дуже потужний склад. Одне з завдань цього офісу — допомогти нам незаангажованим поглядом. Другий напрямок — завдання щодо закупівель та забезпечення розбити на два треки — це озброєння і техніка, а друге це ресурсне забезпечення.

"Ми говоримо про два агентства. Одне це підхід натівський. Друге буде займатися ресурсним забезпеченням. Воно тільки на марші. І якраз Офіс змін дасть свої ідеї, аби це агентство запрацювало, як потрібно. В мене є персональні очікування від цього Офісу, ми з ними це проговорили. Другий дуже важливий блок. Це створення громадської антикорупційної ради", — сказав він.

Своєю чергою, керівниця Офісу з підтримки змін при МОУ Юлія Марушевська зазначила, що пілотним проєктом Офісу буде створення агенції з закупівель.

“Перший проєкт — це реформа закупівель виключно тієї номенклатури, яка не є летальною. Має бути створено агентство закупівель, яке допоможе розділити функціонал, який є в міністерстві, сконцентрований в одному департаменті. Це формування політики, норм, правил гри, те, як мають функціювати відносини покупця і продавця, як мають функціонувати закупівлі”, — сказала вона.

Читайте також: У Міноборони затвердили склад антикорупційної ради

За словами Марушевської, формування політики має лишитися в МО, а процес закупівель перейде до агентства.

"Там працюватимуть люди, що мають досвід укладання прозорих контрактів і можуть аналізувати ринок, дати можливість найкращим українським постачальникам, можливо і світовим, зайти на цей ринок і надавати послуги нашому війську на найкращих умовах", — сказала вона.

За словами Марушевської, Офіс підтримки змін має сформувати бачення того, як агентство має запуститися, і підготувати нормотворчу базу.

Що відомо про скандал з розкраданням на закупівлях харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому йдеться про те, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У зв'язку з цим керівництво відомства викликали на засідання комітету Верховної ради з питань національної безпеки оборони та розвідки.

22 січня у Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману.

24 січня заступник міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, подав у відставку

Читайте також

Закупівлі Міноборони синхронізують зі стандартами НАТО — Резніков

Міноборони закликає громадян інформувати про ознаки корупції у секторі оборони. Куди звертатися

НАБУ розслідує скандал із закупівлею харчів для ЗСУ. Резніков прокоментував "яйця по 17 грн за штуку"

На початок