Міноборони закликає громадян інформувати про ознаки корупції у секторі оборони. Куди звертатися

Міноборони закликає громадян інформувати про ознаки корупції у секторі оборони. Куди звертатися

Міністерство оборони України
. Фото: Міноборони

Міністерство оборони України створило Департамент із питань запобігання корупції. У відомстві закликають громадськість звертатися до новоствореного департаменту у разі виявлення зловживань чи корупційних ризиків у сфері оборонних закупівель. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.

Виконувачем обов‘язків директора департаменту став Сергій Степанян. За його словами, ключова мета департаменту — реалізувати принцип нульової толерантності до корупції.

“Зараз ми перезавантажуємо і посилюємо антикорупційний підрозділ Міністерства оборони України. Його статус вже підвищено з Управління до Департаменту і тим самим розширено штат”, — сказав Степанян.

За його словами, незабаром оголосять про відбір на вакантні посади до цього підрозділу.

“Моє завдання — реалізувати принцип нульової толерантності до корупції. Одним із елементів роботи на системному рівні ми бачимо більш тісну взаємодію з громадськістю. Міністром оборони впроваджується реформа оборонних закупівель, ухвалено рішення щодо забезпечення прозорості у закупівлях”, — сказав Степанян.

Він також закликав військовослужбовців, бізнес, журналістів, громадських експертів і активістів інформувати департамент про  ознаки корупційних проявів у секторі оборони.

Повідомлення про корупцію можна подати через спеціальну телефонну лінію ( +38 044 271 39 86), захищену та загальну електронну пошту Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції Міноборони([email protected]), офіційний веб-сайт відомства, поштовою та на особистому прийомі громадян.

Раніше міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що Міноборони планує перезавантаження антикорупційного управління та запровадження механізму громадського контролю. Для антикорупційного управління МОУ шукають кадри.

Що відомо про скандал із закупівлею харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому стверджується, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману. У відомстві повідомили, що проводять внутрішню перевірку та готують матеріали до СБУ для проведення розслідування щодо поширення свідомо неправдивих даних.

На тлі справи про ймовірне розкрадання коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України за участі Міноборони з'явилася інформація про можливу відставку Олексія Резнікова з посади міністра.

Резніков прокоментував можливе рішення щодо своєї відставки. Він сказав, що жоден чиновник не вічний на своїй посаді, однак зазначив, що в будь-якому разі працюватиме для перемоги України. Він також висловив сподівання, що його фах юриста дозволить Україні "не просто перемогти у війні, а ще потім покарати військово-політичне керівництво РФ".

Читайте також

Уряд призначив першого заступника міністра оборони та інших посадовців

НАБУ розслідує скандал із закупівлею харчів для ЗСУ. Резніков прокоментував "яйця по 17 грн за штуку"

Скандал в Міноборони: заступник міністра подав у відставку

"Це було рішення мого президента" — Резніков пояснив, чому залишився на посаді

На початок