У Міноборони вважають некоректним порівняння їхніх цін на продукти із ГУР

У Міноборони вважають некоректним порівняння їхніх цін на продукти із ГУР

Міноборони
Міністерство оборони України. Міноборони

Міноборони України назвало "некоректним" порівняння цін на продукти харчування для Збройних сил й однієї з військових частин Головного управління розвідки.

Про це йдеться у заяві Міноборони, яка оприлюднена на Facebook.

"У медіа поширюються матеріали з порівнянням цін на закупівлю продуктів харчування для Збройних сил України та окремої військової частини Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Дана інформація подається некоректно", — йдеться у заяві.

У Міноборони підкреслили, що "порівнюються категорично не тотожні речі". Зокрема, для порівняння цін взято звіти про закупівлю саме продуктів для харчування окремої військової частини ГУР, яка дислокується в Києві.

"Наголошуємо вчергове, що для харчового забезпечення ЗСУ міністерством оборони закуповується комплексна послуга з організації харчування за каталогом продуктів, ціни на які вже враховують логістику, у тому числі переважно доставку у райони ведення бойових дій. Послуга з організації харчування, по суті, це формат "їжа ходить за військовослужбовцем". Ціна послуги з організації харчування одного військовослужбовця складає від 137,04 грн до 144,06 грн на добу", — йдеться у заяві.

У відомстві наголосили, що розвідники під час виконання бойових завдань забезпечуються харчуванням за тим же принципом, як і всі військовослужбовці ЗСУ – завдяки укладеним Міноборони договорам щодо послуг з організації харчування.

"У першій половині квітня керівництво Міноборони провело зустріч з представниками великих торговельних мереж "Коло", "АТБ-Маркет", "Варус", "Ашан", "Сільпо" (Fozzy Group) для долучення ритейлерів до процесу організації й безперебійного забезпечення харчуванням військовослужбовців", — додали у відомстві.

Представники мереж наголосили, що при чинних вимогах забезпечення логістики продуктів – а саме за принципом гарантування доставки продуктів до частин при їх постійній передислокації — це занадто ризикований процесом для мережевого бізнесу при визначених цінах послуг (137,04-144,06 грн). За словами ритейлерів, вони низькі.

Видання "Наші гроші" оприлюднило матеріал, в якому порівнювалися ціни на деякі продукти, що закуповують для військовослужбовців для Міноборони та Головного управління розвідки. Як стверджувалось у статті, в деяких випадках розвідники купували харчі вдвічі дешевше.

Що відомо про скандал з розкраданням на закупівлях харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому йдеться про те, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У зв'язку з цим керівництво відомства викликали на засідання комітету Верховної ради з питань національної безпеки оборони та розвідки.

22 січня у Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману.

24 січня заступник міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, подав у відставку

Читайте також

Закупівлі Міноборони синхронізують зі стандартами НАТО — Резніков

Міноборони закликає громадян інформувати про ознаки корупції у секторі оборони. Куди звертатися

НАБУ розслідує скандал із закупівлею харчів для ЗСУ. Резніков прокоментував "яйця по 17 грн за штуку"

На початок