Ймовірне розкрадання на закупівлі харчів для ЗСУ: Комітет заслухає Міністра оборони Резнікова

Ймовірне розкрадання на закупівлі харчів для ЗСУ: Комітет заслухає Міністра оборони Резнікова

Ймовірне розкрадання на закупівлі харчів для ЗСУ: Комітет заслухає Міністра оборони Резнікова
. Фото: Міноборони

Найближчим часом відбудеться засідання комітету Верховної ради з питань національної безпеки оборони та розвідки, на якому розбиратимуть інформацію "Дзеркала тижня" про те, що Міноборони розкрадає кошти на закупівлях харчів для Збройних сил України.

Про це Суспільному повідомила заступниця голови комітету Мар'яна Безугла.

"Деталей щодо цієї фірми я не скажу, ми візьмемо матеріали і будемо розбиратися. Ми постійно викликаємо керівництво Міністерства оборони, це регулярний захід. Але, враховуючи той резонанс, що має місце, то звісно приділимо особливу увагу цьому питанню", — сказала Безугла.

На своїй сторінці у Facebook Безугла також повідомила, що Державна аудиторська служба України наразі проводить перевірку Міноборони.

"Наше Міноборони зробило дуже багато під час війни у 2022. Але і упущення, тим більше корупційні ризики, не можуть бути залишені без уваги", — написала вона.

Речник Міністерства оборони Олександр Гайн відмовився коментувати Суспільному опубліковану "Дзеркалом тижня" інформацію.

Суспільне надіслало запити до пресслужби Міністерства оборони та Державної аудиторської служби України.

Що написало "Дзеркало тижня" про розкрадання на закупівлях харчів для ЗСУ

21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому йдеться про те, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ.

Ніколов у статті аналізує угоду Міністерства оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, дислокованих у далеких від лінії зіткнення Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях на вартістю 13,16 мільярда гривень.

Порівнявши угоди на 2023 та 2021 роки та проаналізувавши актуальні ціни у магазинах, автор зазначає, що ціни на найбільш ходові харчі у новій угоді Міноборони виявилися завищеними у 2–3 рази.

Так, наприклад, зазначається, що Міноборони законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

За даними "Дзеркала тижня", контракт розміром 13 мільярдів гривень Міноборони уклало з ТОВ "Актив компані". Фірма зареєстрована у Києві і має статутний капітал у тисячу гривень.

При цьому відомо, що податкова служба анулювала у цієї фірми свідоцтво платника ПДВ через відсутність поставок і ненадання декларацій. А у 2019 році "Актив компані" фігурувало у кримінальному провадженні Нацполіції №12019100100003229.

Журналіст зауважує, що фірма для участі в тендері на поставку яловичини для установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби буцімто подала підроблений акт, який не відповідав дійсності.

На початок