Влітку в Україні можливий дефіцит електроенергії — "Укренерго"

Влітку в Україні можливий дефіцит електроенергії — "Укренерго"

Влітку в Україні можливий дефіцит електроенергії — "Укренерго"
. Електроопора. Ілюстративне фото: УНІАН

Енергетична система України через числені атаки з боку Росії все ще перебуває у важкому стані, що може призвести до дефіциту електроенергії влітку.

Про це заявив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону "Єдині новини".

За його словами, дефіцит електроенергії є сезонним явищем, але зазвичай весною та влітку в Україні спостерігається надлишок потужності.

"А ось цього року через пошкодження наших електростанцій ми можемо бачити дефіцит і влітку, і його потрібно буде компенсувати збільшенням потужностей на електростанціях, а також імпортом електроенергії", — пояснив Кудрицький.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядали три сценарії блекауту і закликали українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Читайте також

Уряд продовжує пільгову ціну на електроенергію для населення ще на місяць — Шмигаль

Вимкнення світла на Київщині триває: дивитися адреси

Шмигаль: Уряд визначив сім завдань з відновлення енергетичного сектору України

На початок