Шмигаль: Уряд визначив сім завдань з відновлення енергетичного сектору України

Шмигаль: Уряд визначив сім завдань з відновлення енергетичного сектору України

Важливо
Прем'єр України Денис Шмигаль
. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі з міністром оборони США Ллойдом Остіном у Пентагоні,12 квітня 2023 року, у Вашингтоні. Фото: AP

Кабінет міністрів визначив 7 пріоритетних завдань з відновлення енергетичного сектору України.

Про це 21 квітня заявив премєр -міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду.

"Сьогодні в центрі уваги комплексна реформа енергетичної сфери. Енергетика — один із п’яти ключових секторів відновлення, які визначені на цей рік, і одночасно один із пріоритетних напрямків реформ", — сказав Денис Шмигаль.

Він зазначив, що Україна закінчила опалювальний сезон з профіцитом потужності в енергосистемі.

"1,4 млн тонн вугілля на складах. 8,5 млрд кубів газу в газосховищах.Минулого року ми накопичили ресурси в достатній кількості. Це зіграло важливу роль. Тепер починаємо знову акумулювати ресурси на наступний опалювальний сезон", — зауважив очільник уряду.

Він озвучив сім завдань, які мають ключове значення для енергобезпеки та енергонезалежності України:

  1. Відновлення енергосистеми
  2. Децентралізація енергосистеми
  3. Інтеграція з ЄС
  4. Розвиток зеленої генерації
  5. Видобуток українського газу
  6. Енергоефективність
  7. Нафтопереробка та нафтотранспортування

"Окреме завдання, яке містить багато з озвучених вище пунктів – це підготовка до осінньо-зимового періоду. Готуємося до різних сценаріїв. Ремонтуємо пошкоджене. Будуємо нове. Накопичуємо енергоресурси. Мобілізуємо допомогу від міжнародних партнерів для всіх цих цілей", — сказав Денис Шмигаль.

Яка ситуація з електропостачанням в Україні

Восени 2022-го Росія регулярно почала обстрілювати енергоінфраструктуру України. У грудні через російські обстріли з ладу була виведена половина енергосистеми України. А після обстрілів 16 грудня запровадили надзвичайний стан в енергетиці.

Міжнародні організації та уряди країн відправили Україні генератори та іншу допомогу для відновлення електрики. 13 грудня в Парижі відбувся перший енергетичний "Рамштайн", де серед іншого ухвалили 1 мільярд доларів Україні на проходження зими.

В уряді України розглядали три сценарії блекауту і закликали українців економити електроенергію та підготуватись до тривалих відключень світла.

Що відомо про потреби на післявоєнну відбудову України

У вересні прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що на відбудову і відновлення України внаслідок війни Росії проти України потрібно 349 мільярдів доларів. Він зазначив, що сума неостаточна, адже бойові дії та ракетні обстріли РФ тривають.

За даними Київської школи економіки, загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення Росії складає 143,8 мільярда доларів.

22 березня Світовий банк повідомив, що на повоєнне відновлення України потрібно 411 млрд доларів, що у 2,6 раза перевищує очікуваний ВВП України у 2022 році.

Читайте також

"Енергоатом" через війну за попередніми оцінками зазнав збитків на 32 млрд гривень

Шмигаль назвав три проєкти відновлення України, які профінансує Світовий банк

"На складах зараз 1,5 млн тонн вугілля": Галущенко про підсумки опалювального сезону та підготовку до майбутньої зими

На початок