У Миколаєві готують майбутніх офіцерів ЗСУ

У Миколаєві готують майбутніх офіцерів ЗСУ

У Миколаєві готують майбутніх офіцерів ЗСУ
Студенти університету імені Сухомлинського. Миколаїв, 27 квітня 2023 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У Миколаївському національному університеті ім. Василя Сухомлинського на кафедрі військової підготовки станом на 27 квітня навчаються 44 студенти. Майбутніх офіцерів ЗСУ навчають топографії, інженерії, користуванню зброєю та бронетанковій підготовці.

Про це кореспондентам Суспільного розповів завідувач кафедри Анатолій Іванченко.

"Дуже актуально, ви розумієте. Ми готуємо офіцерів. Держава знаходиться в стані війни — кадри офіцерські дуже необхідні. У зв’язку із тим, що бойові дії у Миколаєві були, дуже багато молоді виїхало. Звідси і йде проблема набору студентів, і зрозуміло, що оскільки маленький набір, то проблематично випускати офіцерів в достатній кількості", — сказав Анатолій Іванченко.

У Миколаєві готують майбутніх офіцерів ЗСУ
Студент відпрацьовує навички стрільби. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Студенти вчаться стріляли із різного типу зброї, вивчають топографію, інженерію та проходять бронетанкову підготовку. Анатолій Іванченко говорить, що практичні заняття — раз на тиждень.

"Заняття у нас відбуваються практично кожен день, але в нас зараз змішана форма навчання. Коли проводяться зайняття практичні, то групи визиваються на кафедру. Військова справа: людина не може вивчити зброю, якісь боєприпаси, коли не візьме руками, не подивиться на нього, не розбере і не виконає якусь вправу", — розповів Анатолій Іванченко.

У Миколаєві готують майбутніх офіцерів ЗСУ
Студенти відпрацьовують практичні навички поводження зі зброєю. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

На першому курсі кафедри військової підготовки навчається Назар. Студент говорить, що з дитинства мріяв стати військовим.

"Навчаємось ми перший рік на військовій кафедрі. Сподобалась професія, то думаю, чому б не стати офіцером Збройних Сил України, тим паче це зараз така дуже потрібна професія. Заняття проходять об’ємно. Ще з дитинства подобались військові фільми, тому з плином часу вирішив, що я хочу стати офіцером", — сказав Назар Кашперук.

Вже дев’ять місяців триває військова підготовка студента Михайла. Хлопець розповів, що в майбутньому отримає звання командира механізованого взводу.

"Я вже вчусь дев’ятий місяць. Саме ця кафедра мені підходить. Спеціальність — командир механізованого взводу. Переважно у нас дистанційне навчання, ми збиралися взимку для практичного зайняття і от другий раз зараз", — сказав Михайло Харченко.

Читайте також

Миколаїв не обстрілювали 113 днів — начальник ОВА

Військовослужбовці на Миколаївщині можуть отримати безкоштовну правову допомогу

У Миколаєві планують перейменувати міський центр підтримки ВПО та ветеранів АТО: що це змінить

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок