У Миколаєві планують перейменувати міський центр підтримки ВПО та ветеранів АТО: що це змінить

У Миколаєві планують перейменувати міський центр підтримки ВПО та ветеранів АТО: що це змінить

У Миколаєві планують перейменувати міський центр підтримки ВПО та ветеранів АТО: що це змінить
Міський центр підтримки ВПО та ветеранів АТО в Миколаєві. Фото: Миколаївський міський центр пітримки ВПО та ветеранів АТО

Комісія з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту 26-го квітня підтримала проєкт рішення "Про перейменування Миколаївського міського центру підтримки ВПО та ветеранів АТО". Установу планують перейменувати на Миколаївський міський центр підтримки ветеранів війни.

Про це стало відомо під час онлайн-засідання комісії.

Регіональний координатор Офісу Уповноваженого з питань безвісти зниклих в Миколаївській області та директор центру підтримки ВПО та ветеранів АТО Віктор Мойсеєв розповів, що питання про перейменування установи — це потреба часу.

"Набагато збільшилась кількість безпосередньо учасників бойових дій, родин загиблих, родин військовополонених і безвісти зниклих. У Миколаєві станом на квітень зареєстровано 35 тисяч переселенців. Ми пропонуємо і є думка керівництва міста, щоб цією категорією населення займався Департамент праці та соціального захисту населення міської ради", — говорить Віктор Мойсеєв.

Віктор Мойсеєв пояснив запропоновану назву — Миколаївський міський центр підтримки ветеранів війни.

"Раніше в назві зазначались ветерани АТО/ООС, після повномасштабної збройної агресії в державі нова категорія — захисники й захисниці. Зміни в положенні не призведуть до збільшення фінансових асигнувань із міського бюджету і не збільшується поки штат працівників. Департамент і так займається ВПО, у нас вони мало отримували допомогу. Ветерани війни й ВПО — це зовсім різні категорії населення, отримувачі послуг", — каже Віктор Мойсеєв.

За словами Мойсеєва, у Миколаєві збільшилась потреба у реабілітації людей, які повертаються з війни.

"Фінансової допомоги ВПО чи певного грошового навантаження від центру і не було. Цим системно і постійно займався тільки Департамент праці та соціального захисту населення. Переважно ВПО теоретично були у нас. На практиці всі державні та міські програми, які ми реалізовували, стосувались тільки учасників всіх війн", — говорить фахівець.

Голова комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення, освіти, культури, туризму, молоді та спорту Ганна Норд запропонувала підтримати пропозицію щодо перейменування установи.

"При створенні Миколаївського міського центру підтримки ВПО та ветеранів АТО акцент робився на ВПО і реально учасників війни було менше. Зараз учасників війни побільшало, і обсяги центру не безмежні, не можуть обробляти таку кількість осіб, що зазначена у назві. І нам треба разом з цим рішенням рекомендувати Департаменту соцзахисту надати інформацію, які й де надають психологічні послуги тимчасово переміщеним особам", — сказала Ганна Норд.

Комісія підтримала проєкт рішення.

Читайте також

Загинули під час обстрілу. У селі на Миколаївщині ексгумували тіла двох жителів

У Миколаєві вшанували пам'ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

На Миколаївщині встановлюють модульні будинки для тих, хто втратив житло

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

Вибір редакції

На початок