ГУР купує деякі продукти вдвічі дешевше, ніж Міноборони — Наші гроші

ГУР купує деякі продукти вдвічі дешевше, ніж Міноборони — Наші гроші

ЗМІ
Овочі
. Овочі. Ілюстративне фото: Суспільне Луцьк

Головне управління розвідки закуповує продукти за цінами удвічі нижчими, ніж Міністерство оборони України.

Про це йдеться у розслідуванні видання "Наші гроші" із посиланням на закупівельні ціни, які оприлюднені на Prozorro.

Видання повідомляє, що військова частина А1225, якою опікується ГУР МО, оприлюднило звіти про закупівлі харчів, обмундирування та автозапчастин на 16 мільйонів гривень. "Наші гроші" порівняли ціни на продукти з тими, що містяться у вже "виправлених" контрактах Міноборони.

Зокрема, ГУР купило минтай по 69 грн за кг, а міністерство оборони – за 120 грн. І це, за інформацією видання, є найменшою ціною по всім контрактам, у тому числі й на поставку харчів військовим, що дислоковані у далекому від лінії фронту Києві.

Рис у розвідників коштує 26 грн за кілограм – це нижче, ніж у роздрібних магазинах. У Міноборони – від 59 грн. У міністерстві найдешевша морква – по 28 грн, а в ГУР – по 12 грн.

Видання наголошує, що чекатиме публікацій Міноборони, яке поки що не оприлюднило жодного звіту.

Що відомо про скандал з розкраданням на закупівлях харчів для ЗСУ

Міноборони підозрюють у розкраданні коштів на закупівлях харчів для Збройних сил України. 21 січня видання "Дзеркало тижня" опублікувало матеріал журналіста і засновника проєкту "Наші гроші" Юрія Ніколова, у якому йдеться про те, що за участі Міністерства оборони України розкрадаються кошти на закупівлі харчів для ЗСУ. Зокрема, за словами журналіста, відомство, законтрактувало яйця по 17 грн за штуку, тоді як роздрібна ціна в магазині Києва зараз близько 7 грн за штуку, а картоплю замовили по 22 грн за кілограм, при цьому роздрібна ціна в магазині становить 8–9 грн.

У зв'язку з цим керівництво відомства викликали на засідання комітету Верховної ради з питань національної безпеки оборони та розвідки.

22 січня у Міноборони заявили, що інформація про закупівлю харчування для армії за завищеними цінами розповсюджується з ознаками навмисних маніпуляцій та вводить в оману.

24 січня заступник міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов, який відповідав за тилове забезпечення ЗСУ, подав у відставку

Читайте також

Закупівлі Міноборони синхронізують зі стандартами НАТО — Резніков

Міноборони закликає громадян інформувати про ознаки корупції у секторі оборони. Куди звертатися

НАБУ розслідує скандал із закупівлею харчів для ЗСУ. Резніков прокоментував "яйця по 17 грн за штуку"

На початок