Лубінець обговорив із послом Польщі депортацію РФ українських дітей

Лубінець обговорив із послом Польщі депортацію РФ українських дітей

Важливо
Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець і посол Польщі Бартош Ціхоцкі
. Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець і посол Польщі Бартош Ціхоцкі, 27 квітня 2023 року. Фото: Телеграм Дмитра Лубінця

Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець обговорив із послом Польщі Бартошем Ціхоцкі примусову депортацію українських дітей на територію Російської Федерації. Про це Лубінець повідомив у Телеграм.

“Одне з питань, яке ми сьогодні обговорили, — це примусова депортація українських дітей на територію РФ. Домовилися з Бартошем Ціхоцкі продовжувати діалог з цієї теми, зокрема щодо ідентифікації дітей на території країни-агресора та їхнє повернення додому”, — розповів Омбудсман.

Лубінець і Ціхоцкі також обговорили питання поляків в Україні та українців у Польщі.

“Торкнулися й теми міжнародного поля – розповів про взаємодію з іншими організаціями: як негативну, так і позитивну. Щодо останнього: завдяки спільним зусиллям омбудсманів вперше виключили представників Росії з Міжнародного інституту Омбудсманів”, — зазначив Лубінець.

Також Лубінець розповів послу Польщі про напрямки роботи Секретаріату Уповноваженого та його головні виклики.  Омбудсман також подякував Польщі за підтримку.

“Завжди був впевнений, що Польща для нас дружня країна. А після 24 лютого не залишилося сумнівів, що ми ще й надійні союзники”, — написав Лубінець.

Що відомо про кількість вивезених росіянами українських дітей

Уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук раніше повідомила, що станом на кінець березня українській владі точно відомо про понад 19,5 тисяч дітей вивезених з ТОТ до Росії, але їх складно точно підрахувати через окупацію частини території України. У РФ створено 70 таборів для утримання дітей.

5 квітня 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.

Що відомо про ордер МКС на арешт Путіна

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Путіна та російської уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.

Якщо вони виїдуть за територію Росії в країни, які є учасниками МКС та ратифікували Римський статут, їх повинні заарештувати та передати до суду.

Речниця російського МЗС Захарова заявила, що ордер МКС на арешт Путіна «не матиме для Росії жодного значення», адже країна не є учасницею Римського статуту та не зобов'язана дотримуватися рішень МКС.

Головний прокурор МКС Карім Хан заявив, що ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової, виданий Міжнародним кримінальним судом, не має строку давності.

Читайте також

США оцінили перспективи контрнаступу України, Росія обстріляла Миколаїв та Херсон. 428 день війни. Онлайн

Росія вивезла зі сходу України понад 100 тисяч дітей нібито на "лікування" — Центр національного спротиву

На початок