Майже сто будівель медичних закладів Донеччини зазнали пошкоджень від початку повномасштабного вторгення. Зіпсоване і медичне обладнання: апарати комп’ютерної томографії, ультразвукові діагностичні системи, системи інтенсивної терапії новонароджених. Збитки — на сотні мільйонів гривень. Про обсяги руйнувань, вартість втраченого та брак фахівців в регіоні повідомили в департаменті охорони здоров’я Донецької обласної державної адміністрації у відповідь на запит Суспільного Донбас.
За даними департаменту, станом на 15 квітня 2023 року на підконтрольній території Донецької області діють 76 закладів охорони здоров’я. З них 25 — центри первинної медико-санітарної допомогиПервинна медична допомога надається в сільських лікарських амбулаторіях, амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини, центрах первинної медико-санітарної допомоги. Первинна лікарська медична допомога включає: експрес-діагностику, визначення маршрутів пацієнтів для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги та санаторно-курортного лікування, лікування основних найпоширеніших захворювань, травм і отруєнь, профілактичні заходи., ще 25 — медичні заклади вторинного рівняВторинна (спеціалізована) медична допомога передбачає спеціалізовані медичні послуги, що у плановому порядку та у невідкладних (екстрених) випадках надаються в амбулаторних умовах та в лікарнях. Лікарні, які надають вторинну медичну допомогу, поділяють на п’ять типів: інтенсивної допомоги, планового лікування хронічних хворих, відновного лікування, хоспіси тощо. та 26 — спеціалізовані.
Також там повідомили, що 15 медзакладів Донеччини відновили свою роботу в інших регіонах країни. Більша частина — релоковані до Києва та Київської області. Деякі переміщені до Дніпропетровської, Кіровоградської, Львівської та Чернівецької областей.

"Після переміщення з окупованих територій Донецької області та зони активних бойових дій ці заклади продовжують надавати медичну допомогу внутрішнім переселенцям за їхнім місцем розташування", — йдеться в відповіді.
Зокрема, у Кропивницький з Донецької області переїхали травматологічна лікарня і науково-дослідний інститут травматології та ортопедії .
Маріупольська обласна лікарня інтенсивного лікування тепер працює у Києві. Під час евакуації з блокадного міста обладнання перевезти не вдалося, з тисячі медичних працівників до столиці евакуювалися 90.


Медичні хаби Торецького центру сімейної медицині працюють у Дніпрі, Хмельницькому, Черкасах та три в Києві, розповіла директорка закладу Ганна Рябова.
Інфраструктура: скільки об'єктів охорони здоров'я зруйновані
У результаті бойових дій, що ведуться військами РФ на території Донецької області, з початку вторгнення на 15 квітня 2023 року пошкоджені 83 будівлі охорони здоров’я, зазначають у відомстві.
Зокрема, 53 — лікарні, що надають медичну допомогу вторинного та третинного рівнівТретинна (високотехнологічна) медична допомога передбачає діагностичні та лікувальні медичні послуги, які недоступні на рівні первинної та вторинної (спеціалізованої) допомоги, і надається з використанням високотехнологічного обладнання за направленням служб вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. Клінічна база закладу третинної медичної допомоги передбачає її використання для проведення пріоритетних наукових досліджень та до- і післядипломної підготовки медичних працівників., ще 30 — це будівлі "первинки".

І додали, що внаслідок пошкоджень та руйнувань лікарень, зіпсоване також майно — медичне та технологічне обладнання: "Це зокрема багатовартісне — рентген-діагностичні системи, апарати комп’ютерної томографії, ультразвукові діагностичні системи, системи інтенсивної терапії новонароджених, апарати для штучного дихання і дихальної терапії, автотранспорт, офісна техніка та інші матеріальні цінності".
Орієнтовні збитки — понад 360 мільйонів гривень (366 634,964 тис. грн), підрахували в департаменті охорони здоров'я області. Цифра дуже приблизна, зазначають у відомстві.
"Наразі можливість безпечного та безперешкодного доступу уповноважених фахівців до активів більшості закладів охорони здоров’я, що розташовані на території Донецької області, відсутня", — відповіли у профільному департаменті Донецької ОДА на запит Суспільного Донбас.
Скільки медиків області залишаються працювати в регіоні
За даними департаменту, на сьогодні в Донецькій області працює понад п'ять тисяч медиків, у лікарнях є брак спеціалістів.
"В області продовжують свою діяльність 5227 медичних працівників. Існує дефіцит лікарів анестезіологів, лікарів-анестезіологів дитячих, лікарів з невідкладних станів, лікарів-хірургів, лікарів-хірургів дитячих, лікарів-патологоанатомів" — зазначили у відомстві.

Через переїзд, за рік 15% жителів Донеччини розірвали декларації зі своїми сімейними лікарями: "Станом на 1 січня 2022 року кількість декларацій була 1 мільйон 379 тисяч. Станом на 1 січня 2023 року вона зменшилася до 1 мільйона 186 тисяч", — йдеться у відповіді на запит.
Читайте також
Втрачене обладнання та медики-переселенці. Як обласна маріупольська лікарня працює у Києві
У Кропивницький переїхали два медичних заклади з Донеччини. Де розмістилися?
"Госпітальєри" евакуюють поранених бійців на Донеччині: чим обладнаний їхній автобус і чому кращий за "швидку"
На Тернопільщині роботу лікарні організовує медик, який переїхав з Донеччини
З 1 квітня рецептурні ліки виписуватимуть за е-рецептом. Що зміниться для жителів Донеччини
Зруйнована Донеччина: втрати за рік війни в цифрах
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram