У Польщі в травні розпочне роботу центр із обслуговування танків Leopard 2

У Польщі в травні розпочне роботу центр із обслуговування танків Leopard 2

Танк Leopard 2, демонстраційний захід, Ганновер, Німеччина, 28 вересня 2011 року
Танк Leopard 2, демонстраційний захід, Ганновер, Німеччина, 28 вересня 2011 року. Фото: AP Photo/Michael Sohn

У Польщі у Ґлівіце у Бумар-Лабендах буде створений центр обслуговування та ремонту всього сімейства танків Leopard 2. Про це повідомив віцепрем’єр, міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак, інформує Міноборони країни. Центр розпочне роботу у травні.

"В Україну прибули або незабаром прибудуть два батальйони танків Leopard 2 – як версії 4, так і версії 6. Усі ці танки будуть обслуговуватися та ремонтуватися тут, у Бумарі-Лабенди. Тут, у Ґлівіце", – сказав Блащак.

Міністр заявив, що інтенсивно прагнув до того, щоб у Глівіце у Бумар-Лабендах був створений центр обслуговування та ремонту всього сімейства танків Leopard 2.

“Минулої п’ятниці в Рамштайні відбулася зустріч міністрів оборони країн, які підтримують Україну. Під час цієї зустрічі я підписав відповідну угоду з німецьким та українським колегами, на основі якої у травні розпочне роботу сервісний центр”, — розповів Блащак.

Що відомо про танки Leopard

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1 (ці старіші моделі також передають Україні). Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard) для протидії Росії співпрацюють Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди. Сполучені Штати, Чехія і також Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає і Польща. Велика Британія надає Україні роту основних бойових танків Challenger.

Раніше Головнокомандувач ЗСУ Валерів Залужний заявив, Україна потребує близько 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць: "Тоді, думаю, цілком реально вийти на рубежі 23 лютого", — зазначив Залужний.

Читайте також

Україна запроваджує санкції проти Ірану, Росія продовжує атакувати Бахмут. 427 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок