Швейцарія не погодилася шукати російські активи спільно із G7

Швейцарія не погодилася шукати російські активи спільно із G7

Швейцарія, прапор
. Ілюстративне фото: Getty Images

Швейцарія відмовилася брати участь разом із країнами Групи семи "G7" у міжнародній цільовій групі з відстеження активів російських олігархів.

Про це заявив офіційний представник Федеральної ради Швейцарії Андре Симонацці,  повідомляє Schweizer Radio und Fernsehen.

"На даний час Швейцарія не бачить необхідності офіційно приєднуватися до так званої цільової групи "Російські еліти, довірені особи та олігархи", – сказав він.

Урядовець нагадав, що зараз відбувається співпраця на технічному рівні і вона злагоджено працює.

Читайте також: У G7 обговорили контроль за дотриманням санкцій та постачанням зброї третіми країнами до РФ

"Якщо членство буде відповідати інтересам Швейцарії в майбутньому, Федеральна рада може переглянути ситуацію", — сказав Симонацці.

У лютому уряд Швейцарії заявив, що арешт приватних російських активів порушує чинний правопорядок і підриває конституцію країни.

Що відомо про вилучення російських активів

10 березня президент Володимир Зеленський підписав закон про примусове вилучення об’єктів власності Російської Федерації та її резидентів. Вилучення здійснюватиметься без компенсації.

У березні Мін’юст США оголосив про створення KleptoCapture — підрозділу з пошуку активів російських посадовців і олігархів, які намагаються її приховати від санкцій. 26 квітня генеральний прокурор США Меррік Гарленд підтримав ідею передання активів російських олігархів, конфіскованих через агресію РФ, безпосередньо Україні.

Наприкінці квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт, який передбачає конфіскацію заморожених активів російських підсанкційних юридичних та фізичних осіб. Вилучені кошти пропонується спрямувати для надання додаткової військової та гуманітарної допомоги Україні.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен стверджує, що у США не існує законних механізмів конфіскації заморожених активів російського Центробанку з тим, щоб їх потім можна було використати для відновлення економіки України.

24 червня Сенат Канади схвалив законопроєкт, який передбачає можливість конфіскації російських активів.

14 листопада 2022 року Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів ухвалила резолюцію про "Забезпечення засобів правового захисту та репарацій у зв'язку з агресією проти України", підготовлену Україною за співавторством понад півсотні країн.

Вона містить визнання країнами ООН потреби створення міжнародного механізму відшкодування збитків, завданих Україні Росією та рекомендації державам щодо створення міжнародного реєстру збитків. Заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв, коментуючи прийняття резолюції ООН про відшкодування збитків Україні у зв'язку з російською агресією, пригрозив Заходу вилученням активів іноземних приватних інвесторів.

18 листопада 2022 року Європейський Союз заморозив 68 мільярдів євро російських активів, згідно з внутрішнім документом Єврокомісії. Наразі Євросоюз вивчає можливість направити деякі із заморожених активів банку Росії на відновлення України. Обговорення перебуває в ранній стадії, тому що для таких кроків потрібен перегляд правової основи.

Читайте також

Швейцарія запровадила додаткові санкції проти Росії

Швейцарія доєдналася до санкцій ЄС проти Росії у повному обсязі

На початок