Генасамблея ООН ухвалила проєкт резолюції щодо компенсації Україні збитків від війни

Генасамблея ООН ухвалила проєкт резолюції щодо компенсації Україні збитків від війни

Генасамблея ООН ухвалила проєкт резолюції щодо компенсації Україні збитків від війни
. Генасмблея ООН голосує за проєкт резолюції щодо компенсації Україні збитків від війни, 14 листопада 2022 року, фото: Getty Images

Генеральна Асамблея ООН сьогодні 14 листопада ухвалила проєкт резолюції щодо створення механізму компенсації Україні збитків, спричинених війною Росії проти України.

За резолюцію проголосували 94 країни, проти — 14, 73 — утримались.

Раніше сьогодні постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні надзвичайної спеціальної сесії Генасамблеї ООН представив проєкт резолюції щодо створення механізму надання репарацій Україні.

За словами Кислиці, документ містить заклик до держав-членів об'єднатися і створити легітимну міжнародну інфраструктуру для подолання наслідків російської агресії проти України, фіксації доказів звірств і "збереження надії на справедливість для мільйонів тих, чиє життя назавжди змінилося через імперські амбіції маленького правителя великої країни".

Документ під назвою "Забезпечення засобів правового захисту та репарацій у зв’язку з агресією проти України" підготовлений Україною за співавторства майже півсотні країн. Він містить визнання країнами ООН необхідності створення міжнародного механізму відшкодування збитків, завданих Україні Російською Федерацією, та рекомендації державам щодо створення міжнародного реєстру збитків. Ідеться про документування доказів та інформації щодо шкоди, втрати або каліцтва, заподіяні фізичним і юридичним особам, а також державі Україна.

Президент України Володимир Зеленський своєю чергою прокоментував рішення Генасамблеї щодо механізму репарацій Україні.

"Від визвольної перемоги в Херсоні до дипломатичної перемоги у Нью-Йорку – Генасамблея щойно дала зелене світло створенню компенсаційного механізму за російські злочини в Україні. Агресор заплатить за скоєне", — написав Володимир Зеленський у Twitter.

Читайте також

Війна завдала збитків Україні на третину національного ВВП — Мінфін

На початок