США не проти передавати конфісковане майно російських олігархів Україні

США не проти передавати конфісковане майно російських олігархів Україні

США не проти передавати конфісковане майно російських олігархів Україні
Генеральний прокурор США Меррік Гарленд, 21 квітня 2022 року. Фото: АР

Генеральний прокурор США Меррік Гарленд підтримав ідею передання активів російських олігархів, конфіскованих через агресію РФ, безпосередньо Україні. Про це Гарленд заявив 26 квітня під час слухань у Сенаті.

"Ми підтримали б законопроєкт, що дозволив би направити частину тих коштів безпосередньо Україні. Зараз не ті обставини", — так Гарленд відповів на питання, як міністерство юстиції США дає раду конфіскованим активам підсанкційних осіб РФ.

У березні Мін’юст США оголосив про створення KleptoCapture — підрозділу з пошуку активів російських посадовців і олігархів, які намагаються її приховати від санкцій. В інших країнах, що запровадили санкції, також конфісковують майно підсанкційних осіб.

Українська сторона раніше стверджувала, що конфісковані російські активи можуть бути передані Україні для відбудови економіки після війни як компенсація. Але досі жодного механізму такої передачі розроблено не було.

Між тим, 10 березня президент Володимир Зеленський підписав закон про примусове вилучення об’єктів власності Російської Федерації та її резидентів. Вилучення здійснюватиметься без компенсації.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

МВС: на рахунках компаній з РФ і Білорусі в Україні — 200 млрд грн, їх можуть заблокувати

Вторгнення Росії в Україну, день 63. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок