Зеленський підписав закон про примусову конфіскацію майна РФ. Що він передбачає

Зеленський підписав закон про примусову конфіскацію майна РФ. Що він передбачає

Зеленський підписав закон про примусову конфіскацію майна РФ. Що він передбачає
. https://www.president.gov.ua/

Президент Володимир Зеленський підписав закон про примусове вилучення об’єктів власності Російської Федерації та її резидентів.

Про це повідомляється на сайті Верховної ради.

"Президент України В. Зеленський підписав прийнятий Верховною Радою України Закон України 2116-IX "Про основні засади примусового вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів", головним з опрацювання якого було визначено Комітет з питань економічного розвитку", — йдеться у повідомленні.

Зокрема, документ визначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності об’єктів права власності Російської Федерації, як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її резидентів.

Вилучене майно передаватиметься у господарське відання на тимчасовій або постійній основі спеціалізованому державному підприємству, яке у разі необхідності створюється за рішенням Кабінету міністрів України на базі вилучених об’єктів права власності РФ. При цьому вилучення здійснюватиметься без компенсації.

"Відповідно до Закону, примусове вилучення в Україні об'єктів права власності Російської Федерації та її резидентів здійснюється без будь-якої компенсації (відшкодування) їх вартості, враховуючи повномасштабну агресивну війну, яку Російська Федерація розв’язала і веде проти України та українського народу", — зазначили у Раді.

Раніше президент підписав низку законів, які стосуються оборони України та були ухвалені Радою від початку збройної агресії Росії. Йдеться про наступні документи:

  • "Про введення воєнного стану в Україні";
  • "Про використання Збройних Сил України й інших військових формувань";
  • "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію";
  • "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України";
  • "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України в умовах дії режиму воєнного стану";
  • "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за мародерство";
  • "Про внесення змін до Закону "Про судоустрій і статус суддів" щодо зміни підсудності судів";
  • "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України й інших законодавчих актів України щодо додаткового регулювання забезпечення діяльності правоохоронних органів у складних умовах воєнного стану".

Читайте також

"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області

Зустріч Кулеби з Лавровим, гуманітарні коридори, обстріли Маріуполя. Війна РФ проти України: онлайн

Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок