Сенат Канади схвалив запропонований прем'єр-міністром країни Джастіном Трюдо законопроєкт, який передбачає можливість конфіскації російських активів.
Про це повідомляє Reuters.
Як зазначається, законопроєкт C-19 налічує 450 сторінок і пропонує низку обмежувальних заходів. Зокрема, документ передбачає заборону строком на два роки на покупку житла іноземними громадянами, а також право на конфіскацію і продаж активів осіб, відповідальних за повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Цей законопроєкт стане законом після формальної королівської згоди.
Очільник Офісу президента України Андрій Єрмак зазначив, що тепер Канада зможе конфіскувати заморожені на своїй території активи росіян та передати їх Україні.
"Це перший прецедент закріплення в законодавстві такого механізму після початку війни!" – написав Єрмак у Twitter.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- 28 квітня Палата громад парламенту Канади одноголосно підтримали постанову щодо визнання дій РФ в Україні геноцидом.
- Прем'єр міністр України Денис Шмигаль висловив надію, що країни "Великої сімки" почнуть підготовку національного, а також міжнародного законодавства щодо конфіскації заморожених активів Росії та передачі їх на користь Україні.
- У березні Мін’юст США оголосив про створення KleptoCapture — підрозділу з пошуку активів російських посадовців і олігархів, які намагаються її приховати від санкцій. 26 квітня генеральний прокурор США Меррік Гарленд підтримав ідею передання активів російських олігархів, конфіскованих через агресію РФ, безпосередньо Україні.
- Наприкінці квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт, який передбачає конфіскацію заморожених активів російських підсанкційних юридичних та фізичних осіб. Вилучені кошти пропонується спрямувати для надання додаткової військової та гуманітарної допомоги Україні.
- Міністерка фінансів США Джанет Єллен стверджує, що у США не існує законних механізмів конфіскації заморожених активів російського Центробанку з тим, щоб їх потім можна було використати для відновлення економіки України.
- 10 березня президент Володимир Зеленський підписав закон про примусове вилучення об’єктів власності Російської Федерації та її резидентів. Вилучення здійснюватиметься без компенсації.
- На думку голови дипломатії ЄС Жозепа Борреля, Європейські країни мають розглянути питання про вилучення заморожених активів Центробанку РФ та використання їх для відновлення України після війни.
- 25 травня Єврокомісія запропонувала спростити конфіскацію російських активів і визнати ухиляння від санкцій як злочин ЄС.
- Ідею про використання заморожених російських активів на повоєнну відбудову України підтримують Польща, Велика Британія, Ірландія, країни Балтії та Словенія.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 121. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!