У G7 обговорили контроль за дотриманням санкцій та постачання зброї третіми країнами до РФ

У G7 обговорили контроль за дотриманням санкцій та постачання зброї третіми країнами до РФ

Зустріч міністрів закордонних справ G7 в Японії 17 квітня 2023 року
Зустріч міністрів закордонних справ G7 в Японії 17 квітня 2023 року. Фото: AP

Міністри закордонних справ країн Групи семи (G7) у понеділок, 17 квітня, під час другого дня зустрічі в японському місті Каруідзава домовилися посилити координацію для запобігання та реагування на ухилення від санкцій, а також на постачання зброї третіми сторонами до РФ.

Про це йдеться у заяві на сайті МЗС Японії, яка зараз головує в G7.

Під час засідання відбувся відкритий обмін думками щодо ситуації в Україні, включно з оцінкою поточного стану та подальших перспектив, відзначається у документі. Глава МЗС Японії Хаяші Йошімаса заявив, що в умовах тривалої війни важливо підтримувати єдність між країнами G7 та іншими країнами-однодумцями, продовжувати суворі санкції проти Росії та рішучу підтримку України. А також зміцнювати співпрацю з країнами, включаючи так звані країни Глобального Півдня.

Заходи проти ухилення та обходу санкцій і постачання зброї третіми сторонами до Росії є важливими питаннями, додав дипломат.

Глави МЗС країн Групи семи наголосили, що Росія повинна негайно і беззастережно вивести всі сили і засоби з України. Також Хаяші Йошімаса засудив рішення президента РФ Володимира Путіна розгорнути тактичну ядерну зброю в Білорусі, що ще більше посилить напруженість ситуації. Окрім цього, міністри закордонних справ країн G7 підтвердили, що безвідповідальна ядерна риторика Росії є неприйнятною.

Перед початком зустрічі міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила, що G7 має довести президентуРросії, що він не досягне своїх цілей в Україні.

Читайте також

Повернення з полону українців, у Слов'янську закінчили розбирати завали зруйнованого будинку. 418 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок