Кілька видавництв відмовилися брати участь Книжковому Арсеналі

Кілька видавництв відмовилися брати участь Книжковому Арсеналі

Кілька видавництв відмовилися брати участь Книжковому Арсеналі
Колаж Суспільне Культура

Попри обмеження воєнного стану, команда Мистецького Арсеналу готує 11-й фестиваль Книжковий Арсенал. Вони заявили, що цьогоріч на книжковому ярмарку операторами продажу книжок будуть не окремі видавництва, а локальні київські книгарні. Засновник видавництва "Komubook" Павло Швед розкритикував такі умови й відмовився брати участь у фестивалі, також про це написав директор видавництва "Фоліо" Олександр Красовицький.

Позиція видавців

У своєму дописі засновник видавництва "Komubook" Павло Швед стверджує, що не розуміє рішення організувати ярмаркову частину через кілька обраних книгарень:

"Тобто кілька книгарень, взявши книжки У ВСІХ видавців за гуртовими цінами, хоче продавати їх на Арсеналі для відвідувачів за цінами роздрібними... Я б ще зрозумів, якби ці зароблені мільйони або й десятки мільйонів гривень пішли на розвиток Арсеналу, на промоцію української культури за кордоном чи, ще краще, на ЗСУ і смерть русні. Але якщо вони мають піти в кишені кількох книгарень, то ні, вибачте, без мене".

На сайті ж Книжкового Арсеналу пояснюють, що запровадили нововведення "з огляду на нерівні умови існування та роботи учасників видавничого ринку внаслідок війни".

Також про те, що "Фоліо" не планує брати участі в цьогорічному "Книжковому Арсеналі", написав директор видавництва Олександр Красовицький.

Кілька видавництв відмовилося брати участь Книжковому Арсеналі — ми поговорили з директоркою фестивалю про це
Скріншот Facebook

Натомість письменниця й засновниця видавництва "Парасоля" Таісія Наконечна підтримала ініціативу Книжкового Арсеналу й написала, що"за наявних умов організатори знайшли чудове рішення, залучивши до продажу книг на фестивалі саме книгарні. Так, маржа видавницв буде дещо менша, але ж і зусилля на організацію участі будуть менші також, і витрати тощо".

Коментар директорки Книжкового Арсеналу Юлії Козловець

Директорка Книжкового Арсеналу Юлія Козловець у коментрі Суспільне Культура пояснює, що фестиваль цьогоріч буде набагато меншим, ніж він був в попередні роки — і з технічних, і з безпекових причин. Причини — логістика й безпека в умовах воєнного стану.

"Ми орієнтуємося на укриття, яке наявне в Мистецькому Арсеналі і яке ми зможемо забезпечити в разі повітряної тривоги. Воно вміщає до 700 людей. Звичайно, ми розглядали й варіант проведення ярмарку видавців, але, маючи багаторічний досвід його організації, відмовилися від цієї ідеї як від нереалістичної в умовах воєнного стану та в умовах меншого за масштабом фестивалю".

За словами Козловець, організаторам було важливо, щоб на Книжковому Арсеналі був не лише асортимент обмеженої кількості видавців: або власне київських, або великих потужних, в яких достатньо ресурсів для того, щоб брати участь самостійно.

"Книжковий Арсенал — це інтелектуально-культурна подія, де ключове значення має читач і його інтереси чи потреби. Отже, ми думали про асортимент книжок, який буде доступний відвідувачам, і шукали формат, який би дав можливість представити максимальну вибірку: і нішевих, і малих видавництв, і видавництв з різних міст, у тому числі тих, які найближче до лінії фронту".

Більше про умови проведення цьогорічного фестивалю, обрані книгарні й ставлення до відмови видавців брати участь у фестивалі читайте в розгорнутому коментарі для Суспільне Культура директорки Книжкового Арсеналу Юлії Козловець.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок