На Болонському ярмарку представили унікальну колекцію українських візуальних видань: 4 з них отримали відзнаки

На Болонському ярмарку представили унікальну колекцію українських візуальних видань: 4 з них отримали відзнаки

На Bologna Children's Book Fair спецвідзнаку отримала книга Юлії Мусаковської
Ілюстрація Анастасії Старко до книги "Бог свободи". Надано авторкою ілюстрації

На Болонському ярмарку дитячої книги, що триває до 11 квітня, представили унікальну колекцію з 54 українських візуальних видань для дорослих. Серед них міжнародне журі обрало найкраще видання.

Про це повідомляє "Книжковий Арсенал" у Facebook.

Представлення колекції відбулося у межах ініціативи Talking Pictures від Bolognabookplus у співпраці з "Книжковим Арсеналом". Цьогоріч у центрі уваги ініціативи візуальна книга та сучасне книговидання для дорослих.

Міжнародне журі обрало переможцем колекції видання Telegraf від Projector Publishing & Store. Переможця запросять на Болонський ярмарок наступного року.

Крім того, три видання отримали спеціальні відзнаки за візуальне оформлення.

  • "Бог свободи" Юлії Мусаковської від "Видавництва Старого Лева"

Ілюстраторкою книги стала Анастасія Старко. Вона розповіла Суспільне Культура, що візуальне оформлення книжки стало її першою співпрацею з "Видавництвом Старого Лева".

Над оформленням книги Старко працювала впродовж трьох місяців у 2021 році, а наприкінці минулого року створила обкладинку для американського видання цієї збірки. Ілюстраторка книги розповідає, що це був дуже цікавий досвід переосмислення текстів і образів.

"Робота над кожною книгою, особливо робота з поезією — це завжди дуже інтимний процес для мене. Напевно, найцікавішим і найважчим є етап пошуку і візуалізації образів", — відзначає Анастасія Старко.

Ілюстраторка додає, що книга наповнена перевтіленнями й метаморфозами, у ній багато сердець, добрих та злих квітів і, найголовніше, багато свободи.

Авторка збірки Юлія Мусаковська у Facebook також повідомила, що надруковано новий наклад книжки і вона доступна в книгарнях та на сайті видавництва.

Книга "Бог свободи" української ілюстраторки Анастасії Старко отримала відзнаку на Bologna Children's Book Fair
Ілюстрації Анастасії Старко до книги "Бог свободи". Надано авторкою ілюстрації/Анастасія Старко
  • "NIKIFOR / НИКИФОР" Мирослави Мудрак від видавництва "РОДОВІД" та Українського музею в Нью-Йорку

Це каталог виставки, що проходила в Українському музеї в Нью-Йорку з 19 січня по 15 квітня 2023 року. У виданні є передмова директора музею Пітера Дорошенка, есей кураторки виставки Мирослави Мудрак, біографію митця Никифора Дровняка, твори та їхній перелік з музейної колекції. Усі твори Никифора видрукувані в кольорі.

Над дизайном книжки працював Володимир Гавриш.

  • Самвидав Hometown Руслани Ключко

Колекцію 54 книжок також можна буде побачити під час цьогорічного фестивалю "Книжковий Арсенал".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]

На початок