Наші відносини з Америкою у постачанні зброї є повністю чистими — Зеленський

Наші відносини з Америкою у постачанні зброї є повністю чистими — Зеленський

Наші відносини з Америкою у постачанні зброї є повністю чистими — Зеленський
. Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 12 квітня, фото: Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський після зустрічі з двопартійною делегацією Сенату США підкреслив, що українсько-американські відносини є "повністю чистими", зокрема у сфері постачання зброї.

"Як і завжди, ми продемонстрували, що наші відносини з Америкою в постачанні зброї, у фінансовій підтримці є повністю чистими, повністю прозорими. Щодо кожного цента й кожної одиниці зброї партнери мають повне бачення. І це важливо, щоб жодні штучні маніпуляції не псували нашої довіри", — наголосив президент під час вечірнього звернення.

Зеленський також зауважив, що поінформував сенаторів про те, що відбувається зараз на полі бою, і про українські можливості.

"Звичайно, мені було приємно почути від наших гостей зі Сполучених Штатів цілком позитивні слова про Україну й те, чого нам вдається досягати разом у захисті від терору", — додав він.

Читайте також: "Ми боремося за спільні цінності" — Зеленський зустрівся з сенаторами США

Президент України Володимир Зеленський 12 квітня у Києві зустрівся з двопартійною делегацією Сенату США, до якої увійшли Джозеф Манчін, Ліза Мурковскі та Марк Келлі.

Зеленський, зокрема, сказав, що Україна потребує потужної оборонної підтримки саме сьогодні, а в питанні забезпечення сил оборони необхідною військовою технікою й озброєнням не має бути жодних обмежень.

Що відомо про військову допомогу США Україні

Сполучені Штати Америки з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів, яка допомагає у боротьбі з окупантами. Зокрема сучасні артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси.

9 травня 2022 року президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Сенат США у четвер, 15 грудня торік, схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників.

29 2022 року грудня президент США Джо Байден підписав закон про бюджет на 2023 фінансовий рік. Бюджетний пакет містить $772 млрд на внутрішні програми та $858 млрд на оборону. Він включає майже $45 млрд на надзвичайну допомогу Україні та близько $38 млрд для регіонів, що відновлюються після стихійних лих.

18 січня видання Politico повідомило, що США готуються оголосити про один із найбільших пакетів військової допомоги Україні в п’ятницю, 20 січня. Новий пакет міститиме бойові броньовані машини Stryker, а також додаткову артилерію та боєприпаси.

20 березня США оголосили про надання нового пакета оборонної підтримки для України на $350 мільйонів доларів.

4 квітня США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $2,6 млрд.

На початок