"Варвари та нелюди" — Гарріс заявила про докази злочинів проти людяності російськими військовими в Україні

"Варвари та нелюди" — Гарріс заявила про докази злочинів проти людяності російськими військовими в Україні

Важливо
Віцепрезидентка США Камала Гарріс
. Віцепрезидентка США Камала Гарріс виступає на Мюнхенській конференції з безпеки в Мюнхені, 18 лютого 2023. Фото: АР

Камала Гарріс, віцепрезидентка США заявила, що немає сумнівів у тому, що російські військові в Україні вчинили злочини проти людяності. Вона наголосила, що розслідування злочинів РФ буде доведено до кінця.

Про це Гарріс заявила під час під час Мюнхенської конференції з безпеки 18 лютого.

За словами Гарріс, з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в України США бачать, як російські сили скоюють воєнні злочини, але додала що у цій війні ми бачим докази злочинів проти людства.

"Їхні дії — це напад на наші спільні цінності, атака на нашу людяність. І будьмо відвертими, російські військові систематично атакують цивільне населення, вбивають, піддають тортурам, гвалтують і депортують, страчують, б’ють", — сказала Гарріс.

Мюнхенська конференція. Усі новини

Вона перелічила злочини військових РФ, зокрема депортацію українців до Росії, атаку на театр у Маріуполі, де поряд був великий напис "діти", масові вбивства в Бучі, а також ґвалтування з боку російських військових.

"Російська влада силою депортувала сотні тисяч людей з України до Росії. У тому числі і дітей. Вони жорстоко роз’єднали дітей з їхніми сім’ями. І ми всі бачили пошкодження театру у Маріуполі. Сотні тисяч людей вбиті. Уявіть вагітну матір, яку вбила ракета у пологовому будинку, де вона готувалась народжувати. Уявіть Бучу. Цивільні, холоднокровно застрелені. Їхні тіла залишені на вулиці. Подумайте про чотирирічну дівчинку, про яку нещодавно подали звіт в ООН. Вона була зґвалтована російським солдатом. Чотирирічна дитина. Варвари і нелюди. У випадку війни Росії проти України, ми бачимо докази злочинів. І немає жодного сумніву у тому, що це — злочини проти людяності", — додала вона.

Нагадаємо, міжнародна комісія ООН щодо розслідування порушень в Україні представила 18 жовтня письмовий звіт Генеральній Асамблеї ООН. У документі зафіксовано велику кількість воєнних злочинів, порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права, вчинених російськими військами під час агресії проти України. Зокрема, у звіті ідеться, що у Київській області в березні 2022 року "двоє російських військових проникли в будинок, кілька разів зґвалтували 22-річну жінку, вчинили сексуальне насильство щодо її чоловіка та примусили подружжя до статевого акту в їх присутності. Тоді один із військових змусив їхню чотирирічну доньку займатися з ним оральним сексом, що є зґвалтуванням". Також повідомлялось, що Комісія розслідує ще три звинувачення у зґвалтуванні російськими збройними силами жінок і дівчат-підлітків у тому ж селі.

Віцепрезидентка США запевнила, що Америка буде продовжувати підтримувати судовий процес в Україні і міжнародні розслідування щодо злочинів РФ.

"Тому що справедливість має бути досягнута. США переконані, що Росія скоює злочини проти людяності. І я скажу всім, хто скоює ці злочини, і усім їхнім керівникам, які причетні до цих злочинів, ви будете притягнені до відповідальності", — додала вона.

Злочини проти людяності (англ. crimes against humanity) визначені в Римському статуті Міжнародного кримінального суду як "найбільш ненависні злочини". Це вбивство, винищення, поневолення, депортація, тортури тощо.

Злочини проти людяності від воєнних злочинів відрізняються масштабністю, систематичністю та на відміну від воєнних, злочини проти людяності можуть бути скоєні лише проти цивільного населення.

Окрім злочинів проти людяності в Римському статуті визначені воєнні злочини, злочин геноциду та злочин агресії.

Читайте також

"А білі пов'язки треба ще вдягати?" — Ірпінь та Буча після російських окупантів. Фоторепортаж

Чи притягнуть до відповідальності пропагандистів РФ, як в Нюрнберзькому процесі. Відповідає радник міжнародних судів

"Фіксуємо воєнні злочини, щоб притягнути до відповідальності керівництво РФ" – інтерв'ю з адвокатом Русланом Малим

Генпрокурор розповів, скільки воєнних злочинів РФ в Україні зараз розслідують

На початок