Смерть Путіна, удар по Кремлю. У злитих "документах Пентагону" є 4 сценарії розвитку подій на війні — NYT

Смерть Путіна, удар по Кремлю. У злитих "документах Пентагону" є 4 сценарії розвитку подій на війні — NYT

ЗМІ
Зала для проведення брифінгів у Міноборони США (Пентагоні)
. Зала для проведення брифінгів у Міноборони США, ілюстративне фото: Getty Images

В одному зі злитих у мережу нібито секретних документах Пентагону містяться чотири можливі сценарії розвитку подій під час війни в Україні. Серед них — смерті президентів України та Росії, а також удар по Кремлю. Про це пише видання The New York Times з посиланням на документ, позначений як "RELIDO”. Це ознає, що рішення про оприлюднення інформації — наприклад, іноземним партнерам — нібито ухвалювали певні високопосадовці.

Документ датований 24 лютого і має позначку "ONE YEAR", що вказує на те, що аналіз начебто проводився через рік після початку повномасштабного вторгнення. Секретний розвідувальний документ начебто дає уявлення про планування на випадок непередбачуваних ситуацій через рік після початку війни в Україні.

У документі йдеться, що війна, найімовірніше, буде затяжною. У ньому описується кілька неймовірних подій, які потенційно можуть призвести або до ескалації в Україні, або до припинення війни через переговори, або ж не мати істотного впливу на її перебіг.

Гіпотетичні сценарії включають смерть президентів Росії Володимира Путіна та України Володимира Зеленського, зміну керівництва в Збройних силах Росії та удар України по Кремлю.

Так, один із чотирьох гіпотетичних сценаріїв показує, що може статися, якщо Україна завдасть удару по Кремлю. Йдеться про широкий спектр потенційних наслідків. Ця подія може призвести до ескалації, коли Путін у відповідь на суспільний резонанс розпочне повномасштабну мобілізацію і розгляне можливість застосування тактичної ядерної зброї. Або ж побоювання громадськості можуть змусити його піти на переговори щодо врегулювання війни.

Деякі аналітичні матеріали розвідувальних служб дають оцінку найбільш ймовірного результату певної події, але у злитому документі цього немає. Він описує різні можливі сценарії без оцінки того, що може бути найбільш вірогідним.

Американські офіційні особи відмовилися повідомити, чи є документ справжнім. Водночас вони не заперечують його автентичності, пише The New York Times. Документ схожий на інші, підготовлені об'єднаним штабом Пентагону, які офіційні особи визнали справжніми. При цьому представники влади попередили, що документи, які були злиті, "у багатьох випадках не відображають поточний стан справ".

Що відомо про злиті "документи Пентагону"

На початку квітня The New York Times повідомило, що Пентагон розслідує появу в Twitter і Telegram нібито засекречених військових документів з планами США і НАТО щодо посилення української армії напередодні контрнаступу. Зазначається, що документи не містили конкретних планів бойових дій, наприклад, як, коли і де Україна має намір розпочати контрнаступ.

В українській розвідці та Офісі президента інформацію про витік “секретних даних” назвали фейком.

Журналісти Bellingcat зазначили, що “конфіденційні документи”, датовані березнем, були спочатку розміщені на каналах Discord і розповсюджувалися зокрема на комп'ютерній грі Minecraft і фендомі філіппінської знаменитості у YouTube. Згодом витік документів поширився на інші сайти, і лише потім інформація почала з'являтися на проросійських каналах у телеграм та у світових медіа. У Bellingcat також звертають увагу на те, що всі опубліковані в мережі документи були сфотографовані, а не відскановані.

Читайте також

Контрнаступ влітку, відео страти імовірно українського військового, бої в Бахмуті. 413 день війни. Онлайн

Пентагон розслідує витік документів США та НАТО про підготовку українського наступу — The New York Times

"Деякі з документів були підроблені": Кірбі про витік секретних матеріалів

Україна змінила деякі військові плани через витік секретних документів Пентагону — CNN

Злиті в мережу секретні дані США мають серйозні неточності — Міноборони Британії

На початок