"Деякі з документів були підроблені": Кірбі про витік секретних матеріалів

"Деякі з документів були підроблені": Кірбі про витік секретних матеріалів

Кірбі
. Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, фото: AP

Влада США серйозно ставиться до інформації про витік секретних документів і проводить розслідування, хоче деякі з документів були підроблені. Про це на брифінгу заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

Він зазначив, що зараз триває робота з перевірки опублікованих документів.

"Поки я не можу говорити про їхню достовірність. Американці мають знати, що ми ставимось до цієї ситуації дуже серйозно. Президент проінформований про це і надалі буде отримувати оновлені дані. Міноборони також наглядає за цим. І Мін'юст веде кримінальне розслідування. Немає жодних виправдань тому, що ці документи були злиті. Вони не мають бути доступні усі, а мають бути захищеними", — сказав Кірбі.

Читайте також: Витік секретних документів Пентагону, ймовірно, стався раніше, ніж про це повідомили ЗМІ — Bellingcat

Представник Білого дому наголосив, що влада США готова до будь-яких дій, щоб вияснити, як стався витік.

"Міністерство юстиції лише почало над цим працювати. Ці документи не призначені для публіки. Ми намагаємось знайти відповідальних. Ми не знаємо, хто відповідальний за це. Ми не знаємо, чи у них є більше інформації для публікації", — сказав Кірбі.

Відповідаючи на питання, чи говорив Байден із Зеленським про документи, він зазначив, що американські чиновники тримають контакт із союзниками і партнерами на високому рівні.

"Ми знаємо, що деякі з документів були підроблені. Я не буду говорити про правдивість усіх документів. Ми все ще перевіряємо на оригінальність усі документи, які були опубліковані. На цю мить ми не можемо говорити про правдивість жодного з тих документів. Поки що ми їх вивчаємо" — сказав Кірбі.

Що відомо про нібито витік секретних даних

На початку квітня The New York Times повідомило, що Пентагон розслідує появу в Twitter і Telegram нібито засекречених військових документів з планами США і НАТО щодо посилення української армії напередодні контрнаступу. Зазначається, що документи не містили конкретних планів бойових дій, наприклад, як, коли і де Україна має намір розпочати контрнаступ.

В українській розвідці та Офісі президента інформацію про витік “секретних даних” назвали фейком.

Журналісти Bellingcat зазначили, що “конфіденційні документи”, датовані березнем, були спочатку розміщені на каналах Discord і розповсюджувалися зокрема на комп'ютерній грі Minecraft і фендомі філіппінської знаменитості у YouTube. Згодом витік документів поширився на інші сайти, і лише потім інформація почала з'являтися на проросійських каналах у телеграм та у світових медіа. У Bellingcat також звертають увагу на те, що всі опубліковані в мережі документи були сфотографовані, а не відскановані.

Читайте також

Україна змінила деякі військові плани через витік секретних документів ПентагонуCNN

Офіційно про війну в Україні можуть говорити лише три людини — Маляр про "витік" секретних даних

На початок