Позиція Китаю щодо війни РФ проти України є вирішальною для ЄС — фон дер Ляєн

Позиція Китаю щодо війни РФ проти України є вирішальною для ЄС — фон дер Ляєн

Макрон, Сі Цзіньпін, Урсула фон дер Ляєн
. Лідер Китаю Сі Цзіньпін (у центрі), президент Франції Еммануель Макрон і президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на зустрічі в Пекіні 6 квітня 2023 р. Фото: Associated PressФото: Associated Press

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що її візит до Пекіна відбувається "у складних і нестабільних умовах", зокрема, через війну Росії проти України і позиція Китаю щодо цього є вирішальною для Євросоюзу. Про це вона сказала на пресконференції після зустрічі з лідером КНР Сі Цзіньпіном, передає кореспондентка Суспільного.

"Як у члена Ради Безпеки ООН є велика відповідальність, і ми очікуємо, що Китай відіграватиме свою роль і сприятиме справедливому миру, який поважатиме суверенітет і територіальну цілісність України, що є одним із наріжних каменів Статуту ООН", — наголосила президентка ЄК.

Фон дер Ляєн під час переговорів з Сі Цзіньпіном підкреслила, що підтримує "формулу миру" Зеленського і привітала деякі принципи, запропоновані Китаєм.

Читайте також: Що передбачає "формула миру" Зеленського

"Особливо це стосується питання ядерної безпеки та зменшення ризиків. Я також вітаю заяву Китаю про неприйнятність ядерної загрози або використання ядерної зброї. Ми також розраховуємо на те, що Китай не буде надавати будь-яку військову техніку Росії прямо чи опосередковано, бо озброєння агресора суперечило б міжнародному праву, і це значно зашкодило б нашим відносинам", — сказала вона.

Що відомо про візит Макрона та Фон дер Ляєн до Китаю

У Пекіні перебуває президент Франції Еммануель Макрон. Його візит до Китаю триватиме три дні. Це перший візит французького президента до КНР з 2019 року. Макрон зустрівся з Сі Цзіньпіном.

Головною темою перемовин стала агресія Росії в Україні.Макрон зокрема закликав лідера Китаю "напоумити Росію" та сприяти відновленню перемовин.

Сі Цзіньпін своєю чергою наголосив, що Китай у питанні "української кризи" наполягає на просуванні миру шляхом переговорів і політичного врегулювання. Лідер КНР також виступив проти використання ядерної зброї в Україні.

Також до Пекіна вже прибула президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Раніше фон дер Ляєн заявила, що Китай бачить слабкість Росії і поступово стає фаворитом у двосторонніх відносинах з РФ. Однак відносини КНР з Євросоюзом сильно залежатимуть від позиції Китаю щодо російського вторгнення в Україну.

Китай і війна Росії проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Китайська влада обережно коментує війну: з одного боку, вони не підтримали Росію, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення РФ в Україну, але з іншого — не стали виступати проти вторгнення. Також Китай неодноразово закликав влади України і РФ до мирного врегулювання конфлікту.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни в Україні. КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від “менталітету холодної війни”, припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів. Також там виступили за припинення "односторонніх санкцій". Всього до китайського мирного плану увійшли 12 пунктів.

Читайте також

Путін: "Російсько-китайські відносини виходять на нові рубежі"

Китай не виключає постачання Росії зброї — CNN

Україна поки не фіксувала постачання зброї з Китаю до РФ — Зеленський

Міноборони КНР заявило, що Китай готовий співпрацювати з російськими військовими у кількох напрямках — Reuters

"У нас суцільний конструктив" — Кулеба про відносини з Китаєм

"Китай не був на боці РФ у війні в Україні" — посол Китаю в ЄС

На початок