На території Білорусі немає ударного угруповання військ РФ, яке б було готове здійснити вторгнення в Україну — там зараз проходять підготовку трохи більше ніж чотири тисячі російських солдатів.
Про це в етері телемарафону "Єдині новини" повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.
"На території Білорусі продовжують перебувати російські військові. За нашими даними, це трохи більш як чотири тисячі військовослужбовців. Ці дані дещо нижчі від тих, що були раніше, адже фактично російська армія зараз використовує територію Білорусі для навчання своїх підрозділів", — сказав він.
Речник ДПСУ додав, що у російських підрозділах у Білорусі постійно відбувається ротація, — тих, хто пройшов підготовку, перекидають на територію Росії.
Читайте також: РФ передала Білорусі "Іскандер-М", який може нести звичайні та ядерні заряди — Шойгу
"На території Білорусі на цей момент немає того ударного угруповання, яке було б готове здійснити вторгнення на територію України", — зазначив Демченко.
За його словами, у прикордонній зоні не видно активності російської техніки та військових.
Що відомо про Білорусь і війну РФ в Україні
До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.
На початку травня у Білорусі розпочалася раптова перевірка сил реагування. Колони білоруських військ рухалися в бік кордонів Литви і України. 26 травня не визнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у Збройних Силах Білорусі планують утворити Південне оперативне командування поблизу кордонів з Україною. У серпні Білорусь знову продовжила військові навчання.
За даними Інституту вивчення війни, Лукашенко, з великою ймовірністю, й далі даватиме Росії доступ до повітряного простору своєї країни, аби висловити підтримку президенту Росії Володимиру Путіну.
Що відомо про розміщення ядерної зброї РФ в Білорусі
Президент РФ Путін заявив, що Росія 1 липня закінчує будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї у Білорусі та вже передала білоруській армії ракетний комплекс "Іскандер", здатний нести таку зброю. За його словами, такі дії є своєрідною відповіддю на рішення Великої Британії передати Україні танкові снаряди, які містять збіднений уран.
Він додав, що Росія не передає Білорусі тактичну ядерну зброю, але розмістить її та навчить військових.
Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що намір Росії розмістити в Білорусі ядерну зброю призведе до внутрішньої дестабілізації країни та остаточно зіпсує російську репутацію в очах білоруського суспільства.
Міжнародна кампанія за знищення ядерної зброї (ICAN) засудила заяву президента Путіна щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі.
Федеральний уряд Німеччини заявив, що президент Росії Володимир Путін вдається до ядерного залякування, погрожуючи розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
Якщо Росія розмістить в Білорусі свою тактичну ядерну зброю, це загострить безпекову ситуацію та може призвести до впровадження нових санкцій з боку Європейського Союзу, заявив високий представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
28 березня у міністерстві закордонних справ Білорусі заявили, що розміщення російських ядерних боєголовок на території країни без передачі Мінську контролю над ними не суперечить міжнародному праву.
Читайте також
Китай в ООН виступив за заборону передачі ядерної зброї іншим країнам
"Ще один провокаційний крок": Кислиця про заяву РФ щодо розміщення ядерної зброї у Білорусі
Лукашенко пригрозив ядерною зброєю, закликав до миру між РФ та Україною та розповів про "інсайдерську інформацію"
Проти Білорусі запровадять ще більше санкцій у разі розміщення там ядерної зброї – Моравецький